(© Mateusz Lipiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zarząd Dróg Powiatowych rozstrzygnął drugi przetarg na modernizację drogi do Tumu.

- Droga będzie gotowa na obchody 850-lecia - informuje Teresa Kubas, dyrektor ZDP. - Modernizacja rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Remont potrwa maksymalnie 5 dni i obejmie półtorakilometrowy odcinek z Kwiatkówka do Tumu. Na drodze zostanie położony nowy dywanik asfaltowy o grubości 4 cm, a pobocza zostaną wzmocnione tłuczniem na szerokości 1 m z każdej strony jezdni.

- Całkowity koszt inwestycji to 200 tys. zł. 100 tys. pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, 50 tys. przekaże gmina Góra św. Małgorzaty i tyle samo do inwestycji dołoży starostwo w Łęczycy - zdradza dyrektor ZDP.

- Podczas robót nie wprowadzimy ruchu wahadłowego, ze względu na czas. Chcemy szybko wykonać remont. Jest to droga przeznaczona dla pojazdów poniżej 3,5 tony, na której odbywa się tylko ruch lokalny, dlatego będziemy pracować na całej szerokości. Kierowcy będą mogli korzystać z objazdu poprowadzonego obok cmentarza w Tumie - mówi Kubas.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!