Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy po raz kolejny zorganizowała interesujące spotkanie podróżnicze. Tym razem podróżnicy zabrali wszystkich obecnych do Chin.

Podróżnicy - Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik w ramach projektu „Szlachcic Boruta marką Łęczycy i Województwa Łódzkiego" tym razem przygotowali interesującą wycieczkę po Chinach.

Opowieść o Państwie Środka była niezwykle zaskakująca i fascynująca. Chiny to kraj ogromny, bardzo zróżnicowany etnicznie i kulturowo, ukazujący co chwila inne oblicze. Podróżnicy opowiedzieli o życiu z perspektywy mieszkańca, bo jak się okazało przez swoją otwartość i dociekliwość bez problemu trafiali do chińskich domów, gdzie mieli okazję poznać ten kraj od środka.

Wędrowcy celowo wybierali prowincjonalne miasteczka, starając się omijać zindustrializowane i zatłoczone wielkie miasta. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna i krótki film.

Na koniec każdy uczestnik otrzymał ciastko z niespodzianką. Tradycyjny upominek wręczył gościom sam Szlachcic Boruta.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: