Dokumentem niezbędnym każdemu dorosłemu jest dowód osobisty. Kto chce przekroczyć granicę, musi mieć paszport. Z kolei do prowadzenia samochodu upoważnia prawo jazdy, natomiast legitymacja ubezpieczeniowa jest ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dokumentem niezbędnym każdemu dorosłemu jest dowód osobisty. Kto chce przekroczyć granicę, musi mieć paszport. Z kolei do prowadzenia samochodu upoważnia prawo jazdy, natomiast legitymacja ubezpieczeniowa jest przepustką do lekarza.

W ciągu całego życia przybywa nam dokumentów, bez których trudno cokolwiek załatwić. Niekiedy dokumenty giną lub zostają nam skradzione. Gdzie w takiej sytuacji wyrabia się nowe i ile to kosztuje?

Po stracie dowodu tożsamości, uznawanego przez niektórych za najważniejszy, musimy zgłosić się do urzędu swojej gminy. W stolicy województwa – do dzielnicowej delegatury Urzędu Miasta Łodzi (referatu spraw obywatelskich).
W urzędzie składamy wniosek o powtórne wydanie dowodu. Druk do wypełnienia dostępny jest na miejscu. We wskazanych rubrykach wyjaśniamy między innymi przyczyny utraty dokumentu.

Uwaga! Należy wcześniej przygotować 2 zdjęcia tzw. legitymacyjne, które trzeba będzie dołączyć do wniosku.
To nie wszystko. Musimy jeszcze wpłacić 30 zł w kasie urzędu (gotówką). Kiedy otrzymamy nowy dokument? Najpóźniej po miesiącu.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!