Dwa medale MKLA Łęczyca na Halowych Mistrzostw Polski!

Justyna Sobczak
Złoty i srebrny medal zdobyli lekkoatleci z Łęczycy na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które w weekend odbyły się w Toruniu.

Ewa Różańska bezapelacyjnie z metrową przewagą nad drugą w konkursie Barbarą Flisek ze Startu Otwock zwyciężyła w konkursie pchnięcia kulą.

- Jej wynik 14.21 me to nowy rekord Łęczycy - mówi trener Mirosław Andrysiak.

Srebrny medal w skoku o tyczce juniorów zdobył Adrian Mikołajczyk (4.35 m).

- Bliski zajęcia pozycji medalowej w tej samej konkurencji w konkursie juniorów młodszych był Krystian Nowakowski - opowiada Mirosław Andrysiak. - Zajął czwartą pozycję z takim samym wynikiem (4.10 m) jak brązowy medalista. O miejscach zadecydowała większa ilość zrzutek na niższych wysokościach.

O medal otarł się czwarty w dziesięcioboju Paweł Rybarczyk. Szóste miejsce w skoku wzwyż juniorek przypadło Katarzynie Ignatowicz (158 cm), a junior młodszy Adam Jaśkiewicz był siódmy w finale A w biegu na 60 m przez płotki (8.60 s).

- Bardzo dobrze spisywali się także pozostali zawodnicy - mówi Mirosław Andrysiak.

Martyna Tomes w trójskoku z wynikiem 10.37 m zajęła dziesiąte miejsce. Junior młodszy Jakub Staniszewski był ósmy w skoku wzwyż. Jego wynik to 186 cm. Na dziesiątej pozycji w skoku wzwyż zakończył zawody junior młodszy Kamil Zatyka (181 cm). Jego starszy kolega Krystian Kaźmierczak w skoku wzwyż juniorów był ósmy z wynikiem 188 cm.