Łukasz Gikiewicz wciąż jest ełkaesiakiem Łukasz Gikiewicz wciąż jest ełkaesiakiem

Łukasz Gikiewicz wciąż jest ełkaesiakiem. (© fot. Paweł Łacheta)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Piast Gliwice przelał ostatnią ratę (około 100 tysięcy złotych) za transfer Jakuba Biskupa.

Pozwoliło to na wypłacenie części wynagrodzeń pracownikom ŁKS oraz pokrycie 50 procent kosztów zgrupowania w Zakopanem.

- Mamy już zaklepane 30 miejsc w hotelu COS pod Wielką Krokwią - cieszy się prokurent Marek ŁopIński. - Nareszcie nasi piłkarze będą się przygotowywać, do ligowej rundy według wymaganych standardów. Wierzę, że to będzie kolejny ważny krok w stronę ekstraklasy!

W stolicy polskich Tatr ełkaesiacy będą od 18 do 30 stycznia. 23 stycznia rozegrają sparingowy pojedynek z Rozwojem Katowice.

Pytany o aferę (?!) wywołaną rozdziałem między piłkarzy pieniędzy z ostatniej raty z promocji miasta (100 tysięcy zł) Marek Łopiński ucina sprawę krótko, mówiąc: - To burza w szklance wody. Przestaliśmy być Caritasem. Każdy z piłkarzy dostał tyle pieniędzy, ile mu się należało. Przystałem na propozycję rady drużyny i szkoleniowców, uznając ją za wyważoną i rozsądną. Jeżeli ktoś ma pretensje, to niech odważnie stanie przede mną i je wypowie, a nie bruździ po kątach!

Zdaniem Łopińskiego, wypłacone pieniądze pozwalają na zatrzymanie najlepszych piłkarzy drużyny przynajmniej do... lutego. A co potem?

- Jest cisza przed burzą, ale ja jestem optymistą. Uważam, że sprawa pozyskania inwestora dla ŁKS toczy się w dobrym kierunku - twierdzi.

O ewentualnych transferach na razie sceptycznie wypowiada się trener zespołu, zwłaszcza o tych, za które trzeba by było wyłożyć żywą gotówkę.

- Na razie możemy pisać, że do gry w ŁKS wróci były legendarny piłkarz Jerzy Sadek - mówi z ironią w głosie Grzegorz Wesołowski - lub wymieniać nazwisko każdego innego byłego czy aktualnie grającego zawodnika.

O transferach będzie można rozmawiać dopiero wtedy, gdy ktoś zdecyduje się włożyć gotówkę w ŁKS, pospłaca długi i określi budżet zespołu na wiosenną rundę rozgrywek.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

RTS Retkinia (gość)

Dobry sposób, zatrzymać zawodników do zamknięcia okna transferowego, a potem znów wolontariat :) i śmierć frajerom :P