Energa Basket Cup: Tomaszów Mazowiecki przed Kutnem i Łodzią(FOTO)

Dariusz Piekarczyk
Energa Basket Cup
Energa Basket Cup Fot. Dariusz Piekarczyk
Energa Basket Cup: Tomaszów Mazowiecki przed Kutnem i Łodzią. W Sieradzu rozegrano we wtorek finał wojewódzki Energa Basket Cup. Były to jednocześnie turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej dziewcząt szkół podstawowych. W finale wystąpiło sześć drużyn, które wcześniej wygrały eliminacje rejonowe.

Energa Basket Cup: Tomaszów Mazowiecki przed Kutnem i Łodzią
Złoty medal wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 14 Tomaszów Mazowiecki, pokonując w decydującym meczu SP nr 9 Kutno 35:29. Po meczu Sławomir Żegota, trener tomaszowianek, ze szczęścia wycałował parkiet w Szkole Podstawowej nr 10, gdzie rozegrano mecz finałowy.
Na miejscu trzecim SP nr 11 Łódź, a na czwartym SP nr 13 Bełchatów. MVP turnieju finałowego została Olga Ogłuszka z Tomaszowa Mazowieckiego. Patronat prasowy nad finałami sprawował "Dziennik Łódzki".