Górnik Łęczyca na fotelu lidera

Mateusz Lipiński
W 18. kolejce spotkań Górnik Łęczyca pokonał na własnym boisku Stal Głowno 2:1. Dzięki zwycięstwu, łęczycanie wyprzedzili kutnian i znowu liderują w tabeli.

W piątkowe popołudnie kibice Górnika nie zdążyli jeszcze wygodnie zasiąść na stadionie, kiedy padł pierwszy gol. Na listę strzelców, już w pierwszej minucie spotkania, wpisał się Bogdan Pacałowski. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do drugiej połowy. Jeszcze w pierwszej połowie (32 min) Dominik Miziołek ze Stali Głowno nie wykorzystał rzutu karnego.

W 50 minucie meczu na 2:0 dla Górnika podwyższył Witold Ziober. Piłkarze z Głowna zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem. W 71 minucie gola strzelił Adrian Tomczyk.

Punkty stracili inni pretendenci do tytułu. MKS II Kutno przegrał z LKS Różyca, a Uniejów nie dał rady Andrespolii Wiśniowa Góra. Górnik ma 41 pkt na koncie i wyprzedza Kutno o 2 pkt.