Osoba, która posiadała taki dokument wydany przez Wojskową Komendę Uzupełnień, ale utraciła go z przyczyn niezależnych od siebie (np. kradzież) zgłasza się do komendy odpowiedniej ze względu na miejsce zamieszkania.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Osoba, która posiadała taki dokument wydany przez Wojskową Komendę Uzupełnień, ale utraciła go z przyczyn niezależnych od siebie (np. kradzież) zgłasza się do komendy odpowiedniej ze względu na miejsce zamieszkania. Musi przynieść ze sobą:

- zdjęcie legitymacyjne;

- dowód tożsamości (lub inny dokument ze zdjęciem – na przykład paszport albo prawo jazdy);

- poświadczenie o zgłoszeniu kradzieży na policji (jeżeli podejrzewamy, iż dokument zabrał złodziej).


Na miejscu, czyli w siedzibie WKU) wypełnia się druk, w którym wyjaśnia przyczyny utraty książeczki wojskowej. Trzeba dołączyć znaczki skarbowe za 21 zł.

Ważne! Jeżeli chodzi o opłatę, to podopieczni domów pomocy społecznej, schroniska dla bezdomnych i bezrobotni, mogą po napisaniu podania zostać z niej zwolnieni. Żadnych kosztów nie ponoszą również ci, którzy wymieniają książeczkę na przykład z braku miejsca na nowe wpisy.
Nowy dokument powinien być wydany w tym samym dniu, w którym zgłosimy się do WKU.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!