Łęczyckie Mistrzostwa Ortografii już po raz siódmy

W Domu Kultury w Łęczycy już po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Ortografii. W dyktandzie mógł wziąć udział każdy, kto zgłosił wcześniej swoje uczestnictwo.

Do tegorocznego dyktanda przystąpiło 58 osób, co jest bardzo dobrym wynikiem.
- Z roku na rok tych chętnych do pisania dyktanda przybywa, my się z tego oczywiście cieszymy - mówi Magdalena Sas instruktor ds. organizacji imprez z łęczyckiego Domu Kultury.

Samo dyktando zostało dokładnie przygotowane przez wybitnego prof. Henryka Stokwiszewskiego. Starannie dobrany tekst pochodził z książki Zbigniewa Nienackiego "Wielki las", a odczytał go Przemysław Podwysocki - instruktor ds. organizacji imprez z Domu Kultury w Łęczycy.

Uczestnicy pisali dyktando wspólnie, przy czym obowiązywał podział na kategorie: uczniowie szkół ponadpodstawowych (tu zwyciężyła Karolina Graczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy), nauczyciele (tu najlepsza okazała się Halina Andrzejczak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy), samorządowcy (zwyciężyła Joanna Klimek ze Starostwa Powiatowego w Łęczycy), służby mundurowe (najlepszy okazał się Dariusz Kupisz z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy), instytucje (zwyciężyła Aleksandra Kamińska z Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Łęczycy), ochotnicy (wygrała Magdalena Grzelak) oraz juniorzy (tu najlepszy był Michał Andreskowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy).

Tegoroczną Mistrzynią Ortografii została Karolina Graczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy.

Zwycięzca każdej kategorii, tzw. znawca otrzymał pamiątkowy medal, a mistrz zgarnął nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł.
- Przyznam szczerze, że na początku było to przewidziane jako dyktando dla dorosłych, ale okazało się, że wśród dzieci i młodzieży także jest spore zainteresowanie, co potwierdza, że w tym roku najwięcej osób zgłosiło się właśnie z tych "młodzieżowych" kategorii - podsumowuje Magdalena Sas.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.