Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

make me! na Łódź Design Festiwal 2015 [ZDJĘCIA]

Darek Matyjaszczyk
make me! Kinga Chmielarz, LATARNIA, Łódź Design Festival 2015
Uniwersalna wielofunkcyjna lampa, która może np. stać na stoliku, leżeć na podłodze, wisieć na ścianie czy regale, a nawet zwisać z sufitu. Jest mobilna, z łatwością można przenosić ją z miejsca na miejsce. Projekt, stylistycznie i ideologicznie, łączy w sobie cechy tradycji i nowoczesności, głównie poprzez użyte technologie oraz formę nawiązującą do lampy naftowej. „Latarnia” wykonana została ze szlachetnych i solidnych materiałów: drewna bukowego, mosiądzu oraz stali.
make me! Kinga Chmielarz, LATARNIA, Łódź Design Festival 2015 Uniwersalna wielofunkcyjna lampa, która może np. stać na stoliku, leżeć na podłodze, wisieć na ścianie czy regale, a nawet zwisać z sufitu. Jest mobilna, z łatwością można przenosić ją z miejsca na miejsce. Projekt, stylistycznie i ideologicznie, łączy w sobie cechy tradycji i nowoczesności, głównie poprzez użyte technologie oraz formę nawiązującą do lampy naftowej. „Latarnia” wykonana została ze szlachetnych i solidnych materiałów: drewna bukowego, mosiądzu oraz stali.
Konkurs i wystawa make me! to znak rozpoznawczy Łódź Design Festival. Głównym celem make me! jest promocja twórców młodego pokolenia. 8 października w trakcie gali otwarcia ŁDF autor zwycięskiego projektu zdobędzie Paradyż Award i 20 tys. złotych.

make me! jest jednym z najważniejszych międzynarodowych konkursów skierowanych do młodych projektantów. W 2015 roku jury wybrało 25 projektów spośród 249 zgłoszeń. Tegoroczna edycja obfitowała w zgłoszenia z zagranicy, m.in.: z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Węgier, Czech, Izraela, Włoch, Belgii, Danii, Hiszpanii, Norwegii, Austrii, Portugalii, Słowacji, Holandii, Rumunii, a nawet z Brazylii.

Łódź Design Festival 2015

Hasłem Łódź Design Festival są „konsekwencje”. Projekty prezentowane na wystawie make me!, wyraźnie mówią o konsekwentnym pokonywaniu kolejnych etapów w procesie projektowania, aż do otrzymania finalnego produktu, oraz o tym, jak ważna jest praca nad samą ideą. Projektanci pomimo młodego wieku są już świadomymi twórcami.

Do wystawy zakwalifikowali się: Magdalena Baranowska, Kinga Chmielarz, Gabriela Fiter, Jagoda Fryca, Katarzyna Gierat, Wojciech Guzik, Marlene Huissoud, Joanna Jurga, Aleksandra Korbańska, Anna Łyszcz, Łukasz Maziarz, Marcin Młoczkowski, Wiktoria Nowak, Patrycja Otachel, Alicja Pałys, Magda Pawlas i Dominika Wysogląd, Eran Rozenfeld, Marta Stanisz, Barbara Stelmachowska, Justyna Strociak i Magda Gąsiorowska, Aleksandra Szewc, Alicja Wianecka, Anna Wójcik, Dominika Wysogląd.

W skład jury wchodzą: Agnieszka Jacobson-Cielecka, Paweł Grobelny, Czesława Frejlich, Magda Kochanowska, Michał Piernikowski.

Hidden Heroes. The Genius of Everyday Things

Wyjątkowym wydarzeniem na ŁDF będzie wystawa "Hidden Heroes. The Genius of Everyday Things". Na ekspozycji zobaczymy ponadczasowe przedmioty towarzyszące nam w codziennym życiu. Dzięki swojej prostocie i funkcjonalności pozostają niezmienione od dziesiątek lat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto