Medale łęczyckich lekkoatletów

Dorota Grąbczewska
Konrad Góralski z Łęczycy wywalczył złoty medal w biegu 60 m ppł.
Konrad Góralski z Łęczycy wywalczył złoty medal w biegu 60 m ppł. fot. Dorota Grąbczewska
Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików w lekkiej atletyce były bardzo udane dla łęczyckich i kutnowskich sportowców.

MKLA przywiózł z mistrzostw osiem medali (dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe), zaś UKS "Lelek" przy Gimnazjum w Witoni kolejny srebrny medal. UKS "Dziewiątka" z Kutna wróciła ze złotym medalem. Wielu zawodników pobiło swoje życiowe rekordy.

Złoty medal wywalczył Marcin Kacprzak z Kutna, który najpierw wygrał bieg eliminacyjny z czasem 7,77 s, po czym wygrał w finale pokonując dystans w czasie 7,60 s.

- Marcin wypadł bardzo dobrze także w drugiej konkurencji - skoku w dal - mówi Jacek Kudła, trener lekkkoatletów z Kutna. - Prowadził w konkursie przez cztery kolejki z wynikiem 571 cm, utracił przodownictwo w piątej kolejce, aby je odzyskać w szóstej wynikiem 576 cm. Rezultat ten jednak w końcowym finale dał Marcinowi niewdzięczne 4 miejsce.

Najlepszym zawodnikiem zespołu MKLA został Konrad Góralski, który dystans pokonał w czasie 8,88 s, a tym samym poprawił rekord życiowy w biegu na 60 m ppł. Jest to najlepszy wynik w Polsce na tym dystansie w tej kat. Wiekowej. Drugi złoty medal wywalczył Marcin Chodkowski w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 165 cm.

Srebrne medale wywalczyli: Dawid Wawrzyniak w skoku wzwyż 160 cm i Kacper Brzeziński w pchnięciu kulą 11,69 m (rekord życiowy).

Łęczyccy lekkoatleci zdobyli też cztery brązowe medale. Na trzecim miejscu podium stanął Sebastian Góra, który w skoku wzwyż pokonał poprzeczkę na wysokości 155 cm. Dwa brązowe medale wywalczył Adam Zachwieja, który w biegu na 300 m uzyskał czas 41,84 s (ustanawiając rekord życiowy), zaś w biegu na 60 m ppł. ustanowił rekord życiowy z czasem 9,30 s.

Trzecie miejsce zajęła też Magdalena Grzyb, uczennica z Grabowa, która dystans 60 m ppł. pokonała w czasie 10,03 s. Ona też ustanowiła nowy rekord życiowy.

Ponadto kilku zawodników otarło się o miejsca medalowe.

Adam Sobiński był czwarty w biegu na 60 m ppł. Pokonując dystans w czasie 9,42 s ustanowił nowy rekord życiowy. On też był piąty w biegu na 300 m - 43,28 s, co również było jego rekordem życiowym.

Łukasz Zduńczyk z Grabowa był czwarty w pchnięciu kulą, którą posłał na odległość 11,61 m ustanawiając rekord życiowy. Czwarte miejsce zajął również Piotr Bednarek w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 155 cm (też rekord życiowy). W skoku wzwyż piąte miejsce zajął Michał Andrzejczak pokonując poprzeczkę również na wysokości 155 cm.

W finale B biegu na 60 m pobiegło 2 zawodników z Grabowa. Krzysztof Marcinika z czasem 7,81 s zajął piate miejsce, zaś Damian Walczak z czasem 7,85 s był siódmy.

Bardzo dobrze spisała się Katarzyna Karwowska, która pokonując poprzeczkę na wysokości 145 cm ustanowiła rekord życiowy zajmując czwarte miejsce. Ona też startując w pchnięciu kulą na odległość 7,83 m ustanowiła rekord życiowy i zajęła szóste miejsce.

Rekord życiowy w skoku wzwyż wyrównała Elżbieta Kalczyńska - 135 cm. Ona też w finale B na 60 m ppł. pokonała dystans w czasie 10,93 s ustanawiając rekord życiowy.

Rekord życiowy w biegu na 60 m ppł. z czasem 9,83 s ustanowił też Sebastian Góra.

Szóste miejsce i rekord życiowy w pchnięciu kulą ustanowił Krystian Kowalski, który posłał kulę na odległość 9,97 m. Takie samo miejsce na dystansie 300 m zajął Konrad Góralski, który pokonał dystans w czasie 43,43 s, ustanawiając rekord życiowy.

Rekord życiowy w biegu na 300 m - 45 s ustanowił Maciej Kołakowski. Rekord życiowy ustanowił też Jakub Kalenik w pchnięciu kulą - 9,83 m.

Jan Kacprzak z Kutna w biegu na 60 m ppł. wygrał swoją serię eliminacyjną z czasem 9,57 s (szósty czas eliminacji). Pobiegł w finale B, który wygrał z czasem 9,40 s zajmując V miejsce. W skoku w dal zajął VI miejsce - 5,57 m.