Medale łęczyckiej "Jedynki" w finale Wojewódzkiej Ligi Lekkoatletycznej [FOTO!]

Łukasz Janikowski
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy zdobyli dwa medale w finale Wojewódzkiej Ligi Lekkoatletycznej. Dziewczęta zajęły w rywalizacji najlepszych zespołów województwa trzecie miejsce a chłopcy drugie.

Najlepszą zawodniczką wśród dziewcząt była Julia Kołdrzak, która w rzucie dyskiem uzyskała świetny wynik (39.48 m). Dzięki takiemu rezultatowi utalentowana miotaczka zajęła pierwsze miejsce w tabeli Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Trzecie miejsce w biegu na 80 m przez płotki zajęła z kolei Martyna Rydczak (13.30 s), Anna Bednarek i Małgorzata Kocoń zajęły taka samą lokatę w skoku wzwyż. Obie skoczyły na wysokość 135 cm.

Chłopcy zdobyli indywidualnie trzy złote medale. Na najwyższym podium w biegu na 110 m przez płotki stanął Jakub Florczak (15.15 s), Krystian Nowakowski w skoku wzwyż (180 cm) i Dominik Nowakowski w skoku w dal (6.13 m). Na trzecim miejscu uplasował się Igor Szenfeld i Krystian Każmierczak. Obaj uzyskali w skoku wzwyż 175 cm.