OSP Topola Królewska, Siedlec i Leźnica Mała z nowym sprzętem [ZDJĘCIA]

Trzy jednostki OSP z gminy Łęczyca wzbogaciły się o nowy sprzęt ratowniczy. Uroczyste przekazanie zorganizowano w Urzędzie Gminy Łęczyca.

Zakup sprzętu został dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. W ramach ogólnopolskiego programu przeznaczono ponad 100 milionów złotych na dofinansowanie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Gmina Łęczyca otrzymała dofinansowanie w wysokości 54 tys. 294,57 zł. Pieniądze przeznaczono na zakup sprzętu, który będzie służyć do ratowania zdrowia i życia osób poszkodowanych w wyniku zdarzeń, m.in. wypadków drogowych, pożarów, katastrof budowlanych, zdarzeń o charakterze masowym i innych zdarzeń losowych. Pozwoli także strażakom ochotnikom sprawniej i bezpieczniej prowadzić akcje ratownicze.

Sprzęt przekazał ochotnikom wójt Jacek Rogoziński. OSP Topola Królewska otrzymała defibrylator, detektor napięcia oraz 2 zestawy węży hydraulicznych, do jednostki w Leźnicy Małej trafił zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, 1 zestaw węży hydraulicznych oraz przenośny maszt oświetleniowy, natomiast do Siedlca trafiła torba ratownicza PSPR1 wraz z deską i szynami Kramera.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.