Za nami pierwszy dzień XIX Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Łęczycy. Łęczycki zamek przez cały dzień był najważniejszym miejscem w mieście. Pierwszy dzień turniejowych zmagań zakończyły pokazy w wykonaniu rycerzy konnych oraz pieszych. W Łęczycy nie brakuje tez innych atrakcji.

Późnym popołudniem deszcz wreszcie odpuścił, dlatego finał pierwszego dnia imprezy przyciągnął zdecydowanie najwięcej odwiedzających. Odwiedzali oni zarówno podgrodzie i plac Kościuszki, gdzie nie brakowało atrakcji dla najmłodszych, jak i zamkowy dziedziniec. Tu obserwowali oni stających w szrankach rycerzy z Polskiej Rewii Konnej, którzy rywalizowali w turnieju rycerskim, jak i pieszych, którzy zaprezentowali bohurt, czyli walkę zbiorową. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!