Na zamku w Łęczycy trwa XIX Międzynarodowy Turniej Rycerski. Atrakcji nie brakuje, nudzić nie mogą się zwłaszcza dzieci. Na turniejowych gości czekają kramy z jadłem i pamiątkami, a także widowiskowe pokazy na zamkowym dziedzińcu.

Nim w turniejowych szrankach staną jeźdźcy, na dziedzińcu widowiskowe pokazy dają żonglerzy, rycerze, artylerzyści, sokolnicy czy aktorzy. Nie mniej atrakcji czeka na podgrodziu i na placu Kościuszki. Goście turnieju rycerskiego w Łęczycy mogą kupić średniowieczne pamiątki czy spróbować historycznych potraw, a także nauczyć się podstaw strzelania z łuku czy fechtunku. Szyki organizatorom miesza jednak pogoda - deszcz jak na razie dość skutecznie redukuje liczbę turniejowej publiczności.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!