Policjanci kontrolowali ciężarówki i autobusy Policjanci kontrolowali ciężarówki i autobusy

Policjanci kontrolowali ciężarówki i autobusy (© archiwum/naszemiasto.pl)

Wczoraj funkcjonariusze łęczyckiej drogówki prowadzili działania kontrolno-prewencyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tym razem na celownik wzięli oni nieprawidłowości w transporcie. Skontrolowali kilkadziesiąt ciężarówek i autobusów.

– Głównym celem akcji było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób ( w szczególności dzieci i młodzieży) oraz rzeczy – informuje podkom. Agnieszka Ciniewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. – Mundurowi tego dnia, swoje działania skupili przede wszystkim na kontroli pojazdów służących do przewozu osób, rzeczy oraz pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12,5, sprawdzaniu dokumentacji i zwracaniu uwagi na warunki, w jakich przewożone są zwierzęta.

W wyniku działań "Truck & bus" łęczyccy policjanci skontrolowali 49 pojazdów, w tym 32 ciężarowe. Nałożyli łącznie 18 mandatów, w dwóch przypadkach zastosowali pouczenia. Zatrzymali jedno prawo jazdy i jeden dowód rejestracyjny. Najczęściej popełnianym wykroczeniem było przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierowców. Ponadto funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego mężczyznę. 39 – latek kierował fiatem mając w organizmie 1,8 promila alkoholu.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!