Wybory w Witoni muszą się odbyć ponownie z powodu uwzględnienia protestu wyborczego. Wojewoda zarządził je na 12 kwietnia.

Sąd Okręgowy w Łodzi, uwzględniając protest wyborczy Czesława Ojrzanowskiego, jednego z kandydatów na radnego unieważnił wybory w okręgu nr 4 w Witoni i nakazał ich ponowne przeprowadzenie.Jednocześnie wojewoda łódzki wygasiła mandat Zenona Pawłowskiego, który z listy nr 17 ( KWW Teresy Barańskiej) wygrał wybory w tym okręgu.

Zgodnie z zarządzeniem wojewody w ponownych wyborach do Rady Gminy Witoni wybrany będzie jeden radny.

Protesty wyborcze

W sprawie rozpatrywanej przez łódzki sąd zarzuty dotyczyły przebiegu głosowania w czasie wyborów samorządowych 16 listopada oraz ustalenia jego wyników.
Według składającego protest nieprawidłowości polegać miały na tym, że w dniu wyborów w komisji obwodowej w Witoni, w której głosowali wyborcy z okręgu nr 4 źle wydano karty - wyborcom z okręgu nr 4 wydano karty do głosowania do rady gminy z okręgu wyborczego nr 5. Sąd zgodził się z argumentacją osoby składającej protest. Uznał, że wybory w okręgu nr 4 w Witoni powinny odbyć się ponownie, bo liczba błędnie wydanych kart mogła mieć wpływ na wynik. Przypomnijmy, że radny Zenon Pawłowski z KWW Teresy Barańskiej zdobył 62 głosy, a Czesław Ojrzanowski (KWW Ziemi Witońskiej), który złożył protest 59 głosów. Wadliwie wydano natomiast ok. 8 kart.

12 kwietnia ponownie do urn pójdą mieszkańcy sołectwa Witonia: ul. Centralna, Łęczycka, Północna i Starzyńskiego. Głosowanie będzie odbywać się w Szkole Podstawowej w Witoni.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

sawa (gość)

Ktoś wadliwie te karty wydał i to on powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za sfałszowanie wyniku.