W Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbyło się wczoraj spotkanie w sprawie wstępnej koncepcji strategii rewitalizacji Łęczycy. Przedstawiciele opracowującej ją firmy Nizio Design International zaprezentowali robocze opracowanie wyników ankiet i badań kwestionariuszowych.

Przedstawione zostały również główne założenia powstającej Strategii Rewitalizacji Łęczycy. Pod koniec grudnia na specjalnie organizowanym spotkaniu, założenia te zostaną zaprezentowane łęczyckim radnym i dziennikarzom. Następnie rozpocznie się miesięczny okres konsultacji społecznych, w których każdy łęczycanin będzie mógł wyrazić swoją opinie na temat opracowywanej strategii.

– Co prawda wyniki badań są nadal poddawane analizie, ale już teraz można jasno stwierdzić, że łęczycanie zdecydowanie chcą by gwałtownej metamorfozie został poddany teren Zalewów Miejskich – mówi Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza Łęczycy ds. komunikacji społecznej i promocji. – Postulują by Zalew stał się miejscem do spędzania wolnego czasu, uprawiania sportu i plenerową sceną dla wydarzeń i atrakcji kulturalno-rozrywkowych.
Wygląda zatem na to, że to właśnie wokół Zalewu Miejskiego budowana jest koncepcja i strategia rewitalizacji miasta. Zmiana pozwolić ma nie tylko na uporządkowanie tego terenu i zbudowanie infrastruktury mającej służyć rekreacji mieszkańców. Teren ten ma nawiązywać do funkcji pozostałych części miasta. Oprócz tego planowane są działania zapobiegające marginalizacji tego obszaru.
– Firma Nizio Design zajmie się wypracowaniem najwłaściwszych sposobów organizacji przestrzeni tak by nastąpiło ich sprzężenie z krajobrazem Łęczycy i jego uwarunkowaniami.– kontynuje Jakub Pietkiewicz. – Na spotkaniach z mieszkańcami zaprezentowane zostaną oprócz założeń i strategii rewitalizacji również konkretne przykłady zagospodarowania terenów wyłonionych do rewitalizacji. Szczegółowe informacje dotyczące wyników badań oraz wstępna koncepcja Rewitalizacji przedstawione będą pod koniec grudnia.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!