Seth zachęca do udziału w akcji #wearyellowforseth Seth zachęca do udziału w akcji #wearyellowforseth

Seth zachęca do udziału w akcji #wearyellowforseth (© za:youtube.pl)

Pięciolatek Seth z Wielkiej Brytanii jest ciężko chory. Prosi internautów, by 27 marca założyli coś żółtego i w ten sposób wsparli go w walce z chorobą.

Seth cierpi na zespół SCID, czyli genetyczne uszkodzenie układu odpornościowego. Dziecko nie może normalnie funkcjonować, przez ostatnie miesiące przebywało w szpitalu w Newcastle na odizolowanym oddziale. Seth czuje się bardzo osamotniony, dlatego razem z rodzicami wpadli na pomysł zaangażowania internautów w swoją akcję. Chodzi w niej o to, aby ludzie z całego świata 27 marca ubrali się na żółto, zrobili sobie zdjęcie, następnie dodali je z hasstagiem #wearyellowforseth na serwisy społecznościowe, takie jak facebook, instagram czy twitter. Celem akcji jest nie tylko wsparcie Setha i pokazanie mu, że nie jest sam, ale także propagowanie wiedzy o zespole SCID.

Leczenie Setha wciąż trwa. Za cztery miesiące przeprowadzony zostanie przeszczep szpiku kostnego, a dawcą będzie ojciec chłopca.

Czytaj też: #socksbatlle4ds, czyli nowe wyzwanie internetowe ze skarpetkami. O co chodzi? [zdjęcia,wideo]

Zobacz jak Seth zachęca do udziało w akcji #wearyellowforseth:
Akcje charytatywne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!