Łęczycki włamywacz trzymał łupy pod podłogą w komórce Łęczycki włamywacz trzymał łupy pod podłogą w komórce

Łęczycki włamywacz trzymał łupy pod podłogą w komórce (© KPP Łęczyca)

Kryminalni z łęczyckiej komendy zatrzymali 50-letniego włamywacza i odzyskali skradzione mienie. Elektronarzędzia wartości 7 000 złotych złodziej ukrył w podłodze komórki. Mężczyźnie grozi wyższa kara niż przewidziane za to przestępstwo 10 lat więzienia, gdyż działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa

- We wtorek 14 lutego 2017 roku policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy wytypowali i zatrzymali sprawcę włamania do garażu w Łęczycy. - mówi podkom. Agnieszka Ciniewicz, oficer prasowy KPP Łęczyca. - Do przestępstwa doszło pod koniec stycznia bieżącego roku. Według śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że włamywacz dostał się do środka pokonując zabezpieczenia okna. Jego łupem padły elektronarzędzia, których wartość wyceniono na kwotę 7000 złotych.

Policjanci przeszukując pomieszczenia należące do zatrzymanego kryminalni znaleźli w komórce specjalnie wykopany i zakamuflowany schowek pod podłogą, w którym były ukryte przedmioty pochodzące z przestępstwa. Wczoraj 50-letni podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a pokrzywdzony odzyskał swoją własność. Jako recydywiście zatrzymanemu grozi wyższy wymiar kary niż przewidziane za to przestępstwo 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!