Wywóz śmieci w Łęczycy znów będzie droższy! Wywóz śmieci w Łęczycy znów będzie droższy!

Wywóz śmieci w Łęczycy znów będzie droższy! (© archiwum/naszemiasto.pl)

Rada Miejska w Łęczycy zebrała się wczoraj na pierwszej sesji w Nowym Roku. Jedną z podejmowanych uchwał było ustalenie wysokości nowych stawek za wywóz śmieci. Wygląda na to, że mieszkańców miasta wkrótce czeka kolejna podwyżka.

Przypomnijmy, ostatni raz Rada Miejska w Łęczycy ustalała wysokość opłat za wywóz śmieci w kwietniu 2017 roku. wówczas podniesiono stawki z 8 zł za śmieci posegregowane i 10 zł za odpady zmieszane do odpowiednio 11 i 13 zł. Na wczorajszej sesji radni uchwalili kolejną podwyżkę. Proponowana wysokość stawek za wywóz odpadów wynosiła... 16 i 18 zł od osoby.

Przed głosowaniem przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Kulesza zaproponował, by te kwoty zmienić. Stawka za odpady posegregowane miałaby wynosić 14 zł, a za zmieszane - aż 20 zł. W założeniu miałoby to nakłaniać mieszkańców miasta do selektywnej zbiórki odpadów. Ostatecznie jednak wycofał się z tego pomysłu. Rada miejska 10 głosami za przyjęła proponowaną w projekcie wysokość stawek, co oznacza, że po dziewięciu miesiącach wywóz śmieci w Łęczycy znów będzie droższy.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!