87-letnia letnia kobieta, u której stwierdzono obecność wirusa A/H1N1, zmarła w szpitalu MSWiA w Łodzi.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pacjentka, leczona przez kilka dni na oddziale intensywnej terapii, podłączona do respiratora, była obciążona schorzeniami serca i płuc. To piąta osoba w naszym województwie, zakażona wirusem A/H1N1, której nie udało się uratować życia.

Natomiast 8-letnia dziewczynka z Sieradza, u której stwierdzono nową grypę, trafiła w poważnym stanie do szpitala Matki Polki. Inna 8-latka, u której potwierdzono zakażenie wirusem A/H1N1 po powrocie z sanatorium w Rymanowie Zdroju, jest leczona w domu.

W łódzkim szpitalu im. Biegańskiego przebywa obecnie 20 pacjentów zakażonych świńską grypą, a 10 czeka na wynik badania. Do tej pory w naszym województwie odnotowano 263 przypadki tej choroby.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Leszek (gość)

co. Wystarczy silniejsze przeziębienie, jakakolwiek grypa.
Zapominamy, ze grypowe powikłania sš co roku przyczyna 10 - 20 % wszystkich zejsć smiertelnych.
Bez paniki.

szpec (gość)

"Polska prosi Szwecję o szczepionki przeciwko A/H1N1. Raczej ich nie dostanie"-cytat z gazety. A rząd ..? dobre pytanie.

Olek (gość)

Nie rozumiem wzbudzania tej paniki. Kobieta była już starsza "obciążona schorzeniami serca i płuc" i na to zmarła, a nie z powodu tej grypy - to tylko dodatkowo ją osłabiło. Setki osób umierają na różne choroby i nikt nie robi z tego sensacji, a tu komuś wyraźnie zależy na wbiciu ludziom do podświadomości że ta grypa to taka strasznie śmiertelna choroba. Grypa jak każda inna, wiadomo że jak ktoś starszy i schorowany to go może zwykła infekcja zabić. Trochę zdrowego rozsądku...