Spółdzielnia inwalidów "Tęcza" w Łęczycy udostępniła swój biurowiec pod zakład opiekuńczo-leczniczy. Przez sześć miesięcy ZOL będzie przyjmował pacjentów po inwazyjnych zabiegach. Chory będzie miał zapewnioną opiekę psychologiczną, rehabilitację oraz przygotowywanie do funkcjonowania, np. w przypadku amputacji kończyn.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
ZOL będzie mieścił się na dwóch piętrach biurowca. Powstaną tam pomieszczenia rehabilitacyjne, sanitarne, oraz dwu- i trzyosobowe sale chorych, a także pokój dzienny. W każdej sali będą elektryczne łóżka, wyposażone w materace przeciwodleżynowe.

Będzie to jedyna taka instytucja w powiecie łęczyckim. Podobne funkcjonują już w innych powiatach.

- Była potrzeba wykorzystania biurowca. Z początku pomieszczenia miały być oddane pod mieszkania - mówi prezes Zarządu Spółdzielni Inwalidów "Tęcza" Eugeniusz Stańczyk.

Pobyt chorego w ZOL będzie finansowany w 30 proc. przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjent lub jego rodzina będą musieli pokryć koszty wyżywienia i zakwaterowania.

W nowym zakładzie trwają teraz prace adaptacyjne i przygotowanie przeciwpożarowe obiektu. By zmniejszyć koszty, większość remontów przeprowadzają pracownicy skierowani z Urzędu Pracy, którzy przeszli odpowiednie szkolenia.

- Chcemy jak najszybciej uruchomić ZOL w Łęczycy. Największym problemem są jednak finanse - dodaje Stańczyk. Głównym inwestorem jest "Tęcza", która nie posiada środków na wykończenie. Spółdzielnia zaciągnęła już pożyczkę 250 tys. zł z Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!