Katarzyna Sulima
Wilson Kids Cup Łęczyca
Wilson Kids Cup Łęczyca MMKT w Łęczycy
Wilson Kids Cup Open odbył się w miniony weekend na kortach Miejskiego Centrum Tenisowego w Łęczycy. Była to już czwarta edycja tej imprezy.

W sobotę rywalizację rozpoczęły skrzatki i skrzaty (12 lat), natomiast w niedzielę odbył się kolejny turniej z cyklu Wilson Kids Cup Łęczyca Open.

- Chcemy się pochwalić, że nasz cykl turniejów TENIS 10, organizowanych wspólnie z Wilson Polska, jest obecnie najdłużej rozgrywanymi zawodami dla najmłodszych tenisistów- mówi Grzegorz Jasiński, prezes Miejskich Młodzieżowych Kortów Tenisowych w Łęczycy.- Dlatego coraz częściej Łęczycę odwiedzają tenisowi goście z całej Polski.

Turniej został rozegrany w czterech kategoriach wiekowych czyli poziomach: od niebieskiego, czerwonego, pomarańczowego, aż do zielonego (6-10 lat).

W rywalizacji na poziomie niebieskim - 6-latków zwyciężył Błażej Wereszka z Opoczna, drugi był Jan Kaczorowski z Łodzi, a trzeci Jakub Tyszkiewicz z MMKT Łęczyca.

W kategorii czerwonej- 7-latków wygrał Alan Kapke z Głogowa, druga była Gabrysia Wdzięczna z Koła, a trzecią pozycję na podium wywalczyl Karol Rynkiewicz z Łodzi.
Natomiast wśród 8 -latków triumfowali zawodnicy z Pabianic: Kamil Kołodziejczyk był pierwszy ,a Sebastian Maranda drugi , ostatnie miejsce na podium wywalczył Dawid Wika- Czarnowski z Łodzi.

Spośród 9-latków najlepsza okazała się Weronika Ewald z Tczewa, drugie miejsce zdobył Kamil Kołodziejczyk z Pabianic, a trzecie Oliwia Jagusiak ze Zgierza.

W kategorii zielonej, w której rywalizowali 10-latkowie, triumfował reprezentant Łodzi Jan Szustkiewicz, drugi był Oliwier Szymański z Ozorkowa, a trzecia Weronika Ewald z Tczewa.

Najlepsi tenisiści otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy.