Zawodnicy MKLA Łęczyca odnoszą ogromne sukcesy. Na mistrzostwach zdobyli 13. medali

Powody do dumy mają zawodnicy i trenerzy Młodzieżowego Klubu Lekkiej Atletyki w Łęczycy. Trzynaście medali przywieźli młodzi lekkoatleci z Otwartych Młodzieżowych Mistrzostw Lekkiej Atletyki, które odbyły się w Aleksandrowie Łódzkim.

Najlepszą zawodniczką zespołu była Ewa Różańska, zdobywczyni dwóch złotych medali. Lekkoatletka zwyciężyła w rzucie dyskiem z bardzo dobrym wynikiem 45.77 m, który jest także jej nowym rekordem życiowym. Dał jej on też tytuł najlepszej młodziczki zawodów. Różańska dostała z rąk burmistrza Aleksandrowa puchar oraz bony towarowe o wartości 200 zł.

Różańska przodowała także w konkurencji pchnięcia kulą. Jej wynik to 13.30 m. Uzyskane rezultaty są aktualnie najlepszymi wynikami w Polsce w kategorii młodzika.

Na najwyższym podium dwukrotnie stanął także Krystian Kaźmierczak, który poprawił rekord życiowy w skoku wzwyż (185 cm), a w skoku w dal uzyskał dobry rezultat 5.8 m.

Start w zawodach do udanych może zaliczyć też złoty medalista w biegu na 600 m, Mateusz Kaczmarek. Jego wynik 1.30 min to nowy rekord Łęczycy. Kolejny złoty medal dla klubu zdobyła Katarzyna Ignatowicz, która o najwyższe podium w skoku wzwż walczyła z klubową koleżanką, Justyną Solińską. Ostatecznie pokonała ją o jeden centymetr w dogrywce.

Powody do dumy ma także Patrycja Kita, która została najlepszą zawodniczką w biegu na 100 m ppł. Zaś najlepszym płotkarzem na dystansie 300 m został Paweł Zajma, który jednocześnie poprawił rekord życiowy.

Dwukrotnie na podium stawała Małgorzata Rybarczyk. Lekkoatletka była druga w rzucie dyskiem (30.83 m) i trzecia w pchnięciu kulą (10.13 m). W skoku wzwyż srebrny medal zdobył Alan Brzeziński (175 cm), a brązowy medal w pchnięciu kulą - Maciej Wawrzyniak (11.23 m).

Bardzo dobrze spisywali się także pozostali zawodnicy poprawiając skutecznie swoje życiowe osiągnięcia.

– To był świetny start, a zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki, które napawają optymizmem przed eliminacjami do Mistrzostw Polski – mówi Robert Kubiak, trener MKLA Łęczyca.