Zawodnicy z Łęczycy wystartowali w Halowych Mistrzostwach Polski. Łęczycanin zdobył złoty medal

Mateusz Lipiński, Dorota Grąbczewska
Wielki sukces Łęczycy na Halowych Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych. Maciej Kiendzierski zdobył tytuł mistrza Polski w skoku wzwyż i to już piąty raz. Maciek dwukrotnie stawał na najwyższym podium jako junior młodszy i trzykrotnie jako junior.

- Tradycyjnie wygrał konkurs w dobrym stylu - mówi Mirosław Andrysiak, trener MKLA Łęczyca. - Poprawił własny rekord Łęczycy o 4 cm uzyskując 216 cm. Jeśli w sezonie letnim powtórzy wyczyn, uzyska kwalifikacje na Mistrzostwa Świata Juniorów w Barcelonie. Aktualnie Maciej jest najbardziej utytułowanym juniorem w historii naszego klubu.

W siedmioboju juniorów doskonale spisał się Kacper Urbański. On także poprawił rekord Łęczycy i to dwukrotnie. W wieloboju zdobył aż 4747 pkt, a w skoku o tyczce uzyskał 330 cm. Był najlepszy w biegu na 60 m przez płotki (8,23 s), zajął III miejsce w biegu na 60 m (7,27 s i rekord życiowy), IV w pchnięciu kulą (12,30 m i r. życiowy), II w skoku wzwyż (188 cm i r. życiowy), VII w skoku w dal (60 cm) i IX na 1000 m (3,00,67 min). W całej konkurencji uplasował się na IV miejscu.

- To świetny start, zważywszy na to, że przeszedł do wyższej kategorii wiekowej - podkreśla trener Andrysiak.

Bliski zdobycia medalu w skoku wzwyż był utalentowany junior młodszy Dawid Wawrzyniak. Skakał bezbłędnie do wysokości 191 cm, ale nie udało mu się pokonać poprzeczki na 195 cm. Wynik dał mu IV miejsce.

- Jeśli poprawi technikę, spokojnie będzie mógł uzyskiwać wyniki grubo powyżej 2 metrów - twierdzi trener. - Od tego roku konsultantem ds. pracy nad techniką skoków jest rekordzista Polski- Artur Partyka.

Dobre starty zanotowali inni zawodnicy MKLA. Marcelin Brzeziński zajął XIV miejsce w biegu na 60 m p.pł. juniorów (8,74 s). Junior Mateusz Lewandowski uzyskał swój najlepszy rezultat na 400 m (53,52 s).

W trójskoku juniorów młodszych zadebiutowali dwaj zawodnicy. Mikołaj Urbański skoczył 11,91 m (XI miejsce), a Patryk Płuciennik 11,53 m (XII miejsce).

Z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dziewiątka" Kutno w mistrzostwach startowało troje lekkoatletów. Żadnemu nie udało się jednak zakwalifikować do finału.
Junior Michał Ignaczewski w biegu na 60 m p. pł. uzyskał czas 9.40 s. Poprawił swój rekord życiowy o 0,11 s, ale to nie wystarczyło, by pobiec w finale. Junior młodszy Jan Kacprzak również poprawił o 0,11 s wynik biegu na 60 m uzyskując czas 7,85 s.

Marcin Kacprzak, junior młodszy pokonał 300 metrów w czasie 37,83 s i poprawił rekord życiowy o 0,27 s. W finale, podobnie jak koledzy, nie wystąpił.