18 tysięcy kibiców na meczu Widzewa z Pogonią Szczecin ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Kibice Widzewa
Kibice Widzewa Fot. Grzegorz Gałasiński
Kolejny raz kibice Widzewa pokazali, że są czołówką ekstraklasy W spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną polskiej elity piłkarskiej, Widzew - Pogoń szczecin na trybunach stadionu przy Piłsudskiego, zwanym przez fanów Sercem Łodzi zasiadło ich prawie 18 tysięcy! Było w tej liczbie około 1000 fanów gości.

Mecz, jak zapewne kibice wiedzą, zakończył się remisem 3:3,. a widzewiacy gola na wagę punktu strzelili w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

. W pierwszych kilkunastu minutach staliśmy wysoko, wychodziliśmy pressingiem - mówił po spotkaniu trener Widzewa Janusz Niedźwiedź. - Później, po straconej bramce, cofnęliśmy się zbyt głęboko. Zabrakło nam inicjatywy, wzięcia gry na siebie. W przerwie zwróciliśmy na to uwagę i w drugiej połowie to już funkcjonowało odpowiednio. Chcieliśmy tworzyć swoje akcje, nie tylko dlatego, że pozwalała nam na to Pogoń, ale również dlatego, że to my zdobywaliśmy przestrzeń naszą grą. Z jednej strony, jest umiarkowana radość, bo zremisowaliśmy ten mecz po bramce zdobytej w ostatniej minucie. Z drugiej, to my byliśmy bliżsi strzelenia większej liczby goli. Mieliśmy poprzeczki, słupek, dobrą sytuację Serafina Szoty. Patrząc z perspektywy liczby okazji, to my mieliśmy ich więcej. Musimy jednak docenić to, że zespół pokazał charakter. Trzy razy przegrywaliśmy, trzy razy odrobiliśmy straty. To duży pozytyw. Przyjmujemy ten punkt i pracujemy dalej, żeby przygotować się do meczu z Jagiellonią.

- Pierwszą połowę mieliśmy pod kontrolą - mówił z kolei szkoleniowiec gości Jens Gustafsson To był przyzwoity występ w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Po przerwie straciliśmy kontrolę nad piłką, przez dwadzieścia minut cierpieliśmy. Jesteśmy bardzo niezadowoleni z tego, że rywal strzelił nam aż trzy gole, bo pracowaliśmy nad tym, by tak się nie działo. To rozczarowujące, gdy traci się dwa punkty w ostatnim momencie spotkania. Mogliśmy wyciągnąć z niego coś więcej. Jesteśmy zawiedzeni wynikiem oraz tym, że zdobyliśmy tylko jeden punkt. Od następnego spotkania musimy być lepsi.