Brąz Mikołaja Szczęsnego na Mistrzostwach Polski Juniorów

Joanna Kaźmierczak
Brązowy medal z wynikiem 2.09 m zdobył w skoku wzwyż Mikołaj Szczęsny na obywających się w Radomiu Mistrzostwach Polski Juniorów.

Mistrzem został Sebastian Moszczyński (2.11 m) Podlasie Białystok, drugi był Cezar Sidja (2.11 m) Olimpia Grudziądz. To już trzecie podium w tym roku utalentowanego skoczka z Łęczycy. Wcześniej zajął trzecie miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i drugie na Mistrzostwach Polski Seniorów.

- Warto zaznaczyć że wychowanek MKLA Łęczyca jest w tym roku największym objawieniem polskiego skoku wzwyż. W 2009 roku halowy rekord życiowy zawodnika wynosił 192 cm, w tym roku to już 2.17 m i trzecie miejsce w tabelach open Polskiego Związku lekkiej Atletyki - tłumaczy Mirosław Andrysiak, trener MKLA Łęczyca.

Drugi z reprezentantów Łęczycy Eryk Sewiło był dziewiąty w konkursie skoku o tyczce (3.60 m). Występ ten to sukces zawodnika specjalizującego się w dziesięcioboju.