Brązowy medal Dominika Nowakowskiego na Mistrzostwach Polski Młodzików

Łukasz Janikowski
Brązowy medal Dominika Nowakowskiego w Białej Podlaskiej
Brązowy medal Dominika Nowakowskiego w Białej Podlaskiej nadesłane
Brązowy medal podczas odbywających się w Białej Podlaskiej lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Młodzików, w pięcioboju zdobył Dominik Nowakowski. To wielki sukces młodego lekkoatlety MKLA Łęczyca, który jechał na zawody z dziesiątym wynikiem w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Podczas zawodów Dominik Nowakowski poprawił cztery rekordy życiowe w pięciu konkurencjach oraz rekord życiowy w całym wieloboju (2740 pkt). Drugi z reprezentantów MKLA Łęczyca również spisał się także bardzo dobrze i z wynikiem (2552 pkt) zajął szóstą pozycję. To także jego rekord życiowy.

Bliski zdobycia medalu był tyczkarz Krystian Nowakowski. Wyrównał rekord życiowy (3.70 m) zajmując czwartą pozycję. Warto zaznaczyć, że poziom w tej konkurencji był wyjątkowo wysoki. W ubiegłym roku rezultat ten dałby mu złoty medal. Do walki o medale włączył się w biegu na 110 m przez płotki Adam Jaśkiewicz. W rozgrywce finałowej zajął z bardzo dobrym wynikiem (15.69 s) piątą lokatę. Adrian Walczak z nowym rekordem życiowym (13.57 m) zajął ósme miejsce w pchnięciu kulą. Mateusz Grabski poprawił rekord Łęczycy młodzików w biegu na 1000 m (2.43.83 min) i zajął jedenaste miejsce. Julia Kołdrzak była czternasta w pchnięciu kulą (10.17 m). Paulina Zabłocka uplasowała się na tej samej pozycji w skoku o tyczce (2.60 m). Bartosz Subocz z rekordem życiowym zajął szesnaste miejsce w biegu na 600 m (1.29.31 min).

To był świetny start młodych zawodników. Większość poprawiła rekordy życiowe. Wszyscy uplasowali się na wyższych pozycjach od zajmowanych przed zawodami w rankingu PZLA.

Do zawodów przygotowywali trenerzy: Robert Kubiak, Łukasz Kwapkowski i Mirosław Andrysiak.