Był to jeden z najlepszych sezonów w historii Młodzieżowego Klubu Lekkiej Atletyki

Mateusz Lipiński
Rok 2011 zaowocował wieloma sukcesami MKLA na arenie krajowej i wojewódzkiej. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem klubu okazał się Robert Urbanek, który walczy w plebiscycie "Dziennika" o miano najlepszego sportowca 2011 w regionie łódzkim. Robert zdobył w tym roku brązowy medal mistrzostw Polski seniorów, V miejsce na Uniwersjadzie w Shenzen (Chiny) i dwukrotnie pokonał utytułowanego kolegę, medalistę mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich - Piotra Małachowskiego. Kilkakrotnie poprawiał rekord okręgu łódzkiego seniorów, doprowadzając go do poziomu klasy mistrzowskiej międzynarodowej (64,37 m).

- Robert jest naszą nadzieją na udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Również olimpijczyk z Aten - Robert Wolski nie składa broni. Zdobył on dwa brązowe medale mistrzostw Polski seniorów - opowiada Mirosław Andrysiak, trener MKLA.

Marek Szymański i Grzegorz Sobiński zdobyli złote medale Akademckich Mistrzostw Polski na dystansie 4x400m. Marek został ponadto vice-mistrzem Polski AZS-ów na 400 m (47,73 s). Obaj zawodnicy zakwalifikowali się też do kadry narodowej seniorów.

Dwa tytuły mistrza Polski zdobył skoczek wzwyż Maciej Kiendzierski (jego najlepszy wynik to 212 cm - I klasa sportowa). Kolejnym medalistą (mistrzostw Polski juniorów młodszych (brązowym) jest Kacper Urbański, który znakomicie spisywał się w ośmioboju, ustanowił nowy rekord Łęczycy i uzyskał awans do kadry narodowej. W kat. młodzików srebrny medal w skoku wzwyż (196 cm) wywalczył Dawid Wawrzyniak. W tej samej konkurencji wśród dzieci starszych srebrny medal w krajowym finale Czwartków Lekkoatletycznych zdobył Łukasz Karwacki. Uzyskane przez niego 175 cm to najlepszy wynik w Polsce.

Na wyróżnienie zasługują też startujący w kat. juniorów Karolina Urbanek, Ewelina Kominiak i Piotr Cieślak (wszyscy skok wzwyż) oraz Marcelin Brzeziński (110m p.pł.), a także juniorka młodsza - Daria Furman (dysk, oszczep) oraz młodzicy - Elżbieta Kalczyńska (czwórbój), Natalia Stasiak (100m p.pł.), Patryk Płuciennik (300m p.pł.) czy Mikołaj Urbański (110m p.pł.) i Katarzyna Mrozińska (skok wzwyż w kat. dzieci starszych). Doskonale spisują się młodzicy. Na mistrzostwach województwa zdobyli 14 medali.

Sukcesy nie byłyby możliwe bez ciężkiej pracy trenerskiej i wychowawczej. Z zawodnikami pracują Ryszard Krystecki, Mirosław Andrysiak, Paweł Kacprzak, Robert Kubiak, Łukasz Kwapkowski i Michał Stokwiszewski. Z kolei nad organizacją imprez sportowych czuwają prezesi MKLA Jacek Sroka i Jarosław Michalski. W 2011 r. w MKLA trenowała 120-osobowa grupa młodzieży.