Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Człowiek Roku 2016 Powiatu Łęczyckiego. Sylwetki zwycięzców

Justyna Sobczak
6.843 głosy i tym samym tytuł Człowieka Roku 2016 Powiatu Łęczyckiego zdobył Ks. Piotr Nowak, proboszcz parafii NMP i św. Aleksego w Tumie.

Każdy oddany głos jest także głosem dla parafian

- Cieszę się, że działania, które podejmujemy w Tumie zostały dostrzeżone i docenione. Ta nominacja i wynik to nagroda dla nas Wszystkich, dla całej wspólnoty parafialnej. To uszanowanie dla ludzi, którzy tu żyją i pracują. Jesteśmy zauważalni i to jest piękne - podkreśla ks. Piotr Nowak.

Proboszcz pokazuje jak wiele można zrobić nawet w maleńkiej wsi. Jako człowiek jest niezwykle skromny, z dużym szacunkiem traktuje innych ludzi bez względu na ich relacje z kościołem czy wiarą. W tumskiej parafii od 2015 roku. Chętnie angażuje się w sprawy mieszkańców.

W ubiegłym roku zorganizował uroczystości z okazji 855 rocznicy konsekracji archikolegiaty w Tumie. W historycznej świątyni zorganizowano z tej okazji m.in. Zjazd Wojciechów i koncert Siewców Lednicy. Dzięki staraniom proboszcza do parafii trafiły relikwie dwóch polskich świętych - Jana Pawła II i o. Maksymiliana Marii Kolbego. Uroczystości wprowadzenia kapsuły z kroplą krwi polskiego papieża oraz włosami franciszkańskiego męczennika odbyły się 23 października 2016 roku. Na pamiątkę wydarzenia obok romańskiej świątyni posadzono też dwa drzewa - dąb św. Jana Pawła II i buk św. Maksymiliana. Wcześniej do parafii sprowadzono relikwie św. Aleksego. Posiadają je tylko dwie parafie w Polsce.

Potrafi inspirować do działania i angażować w pracę na rzecz społeczności. Jest pomysłodawcą wielu akcji społecznych i pomocowych. W minioną niedzielę, 12 marca w Tumie gościła pochodząca z Tanzanii siostra Anafrida Biro ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki.

Przedsiębiorca i zapalony sportowiec
Trudno znaleźć osobę, która nie kojarzy Wiktora Napióry. Prezes i założyciel firmy Hurtap zajął ostatecznie drugie miejsce (5.188 głosów)

Prężnie działająca i stale rowijająca się firma pod wodzą prezesa Napióry od blisko ćwierć wieku jest jednym z największych pracodawców w regionie. Aktywnie uczestniczy w życiu miasta, wspiera finansowo różne inicjatywy kulturalno-sportowe dla mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem imprez dla dzieci i młodzieży.

Przywiązuje ogromną wagę do zdrowego trybu życia i tym samym bardzo czynnie promuje aktywność fizyczną w różnych dziedzinach sportowych takich jak futsal, fitness, żeglarstwo, narciarstwo, rowery, itp. Od blisko 20 lat prowadzi klub sportowy, w którym dzieci i młodzież mogą bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach treningowych oraz brać udział w wielu turniejach na różnych szczeblach, rozwijając przy tym swoje pasje i umiejętności.

Honorowy Obywatel Miasta. Zwycięzca naszego plebiscytu w powiecie łęczyckim z ubiegłego roku. Znalazł się również w gronie nominowanych tegorocznej dziewiątej już edycji Konkursu Menedżer Roku Regionu Łódzkiego w kategorii Duża Firma. Hurtap z centralą w Łęczycy jest bowiem czwartym dystrybutorem leków w kraju, ale ma także w portfelu 40 produktów własnej produkcji. Firma ciągle inwestuje i oddaje do użytku kolejne obiekty administracyjno- magazynowe m.in. w Głowinie, Łomży i Gdańsku, a niebawem również w Łęczycy. Hurtap zatrudnia 2 tys. osób.


Wieloletni dyrektor, wychowawca dzieci i młodzieży, harcmistrz

Trzecie miejsce w plebiscycie Człowiek Roku 2016 Powiatu Łęczyckiego zajął Andrzej Zielonka, dyrektor ZPEWiR w Stemplewie (2447 głosów)

Stanowisko dyrektora pełni od 1992 roku, nauczycielem jest pod ponad 30 lat. Prezes i jeden z założycieli działającego prężnie od 2001 roku Stowarzyszenia „Mamy Wielkie Serca“ . Jest nauczycielem dyplomowanym, wychowawcą dzieci i młodzieży, pedagogiem, instruktorem ZHP w stopniu harcmistrza. W 2012 roku odebrał „Medal Serce Dziecku“, najbardziej prestiżowe wyróżnienie w regionie łódzkim, przyznawane ludziom i instytucjom szczególnie zasłużonym w niesieniu pomocy i wsparcia najbardziej potrzebującym. Jest to medal wyjątkowy, bo przyznawany przez dzieci i młodzież.

Placówka, którą kieruje wyróżnia się bogatą ofertą edukacyjno- terapeutyczną. Przed dyrektorem ZPEWiR w Stemplewie pracowity okres. W tym roku już po raz 30. odbędzie się bowiem Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP z terenu całej Polski. Ale to nie koniec jubileuszy.

- W kwietniu zapraszamy na 25 Hufcowy Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej (Celem imprezy, którą zaplanowano 22 kwietnia jest m.in. integracja środowisk zuchowych, harcerskich i nie-harcerskich - przy. red.) - mówi Andrzej Zielonka. - Później czeka nas 30. Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku, a w październiku obchodzić będziemy 35-lecie kształcenia specjalnego w Stemplewie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leczyca.naszemiasto.pl Nasze Miasto