Do Łęczycy przyjechali czołowi lekkoatleci z województwa łódzkiego i wielu sportowców z całej Polski

Mateusz Lipiński
Po raz XXVIII w Łęczycy odbył się Memoriał Lekkoatletyczny im. J. S. Ponomarenki i R. Majewskiego. Był to kolejny memoriał w grodzie Boruty w bardzo dobrej obsadzie.

Gośćmi tegorocznych zawodów byli: Witold Suski - trener Piotra Małachowskiego, Henryk Olszewski - trener Tomasza Majewskiego i Lech Leszczyński - członek zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W zawodach, oprócz zawodników z klubów województwa łódzkiego, uczestniczyli także sportowcy z Ostrowa Wielkopolskiego, Płocka, Szczecina, Wrocławia i Krakowa.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Młodzieżowego Klubu Lekkiej Atletyki Łęczyca oraz z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dziewiątka" Kutno.

Najlepszy wynik zawodów wg tabel wielobojowych uzyskał Robert Urbanek z MKLA Łęczyca. W rzucie 2-kilogramowym dyskiem uzyskał imponującą odległość 61,13 m.

Na dobrym poziomie stał konkurs skoku wzwyż mężczyzn. Maciej Kiendzierski, zawodnik MKLA Łęczyca z wynikiem 206 cm zajął I miejsce. W tym samym konkursie rekord życowy uzyskał Cezary Baranowski z MKLA Łęczyca (186 cm).

Skok wzwyż kobiet zdominowały zawodniczki MKLA Łęczyca. Pierwsze miejsce zajęła Ewelina Kominiak (164 cm). Druga była Karolina Urbanek (161 cm).
W konkurencji skoku w dal mężczyzn trzecie miejsce z wynikiem 6,16 m zajął Kacper Urbański z MKLA Łęczyca.

W bardzo dobrej dyspozycji znajdują się łęczyccy płotkarze. Zawodnicy z grodu Boruty zdominowali konkurencję biegu na 300 m. Pierwszy z wynikiem 35,18 s był Grzegorz Sobiński, drugi z wynikiem 36,34 s był Marek Szymański, a trzecie miejsce na podium przypadło Marcelinowi Brzezińskiemu z czasem 38,96 s.

- Sukcesy naszych zawodników cieszą tym bardziej, że na zawody przybyli najlepsi lekkoatleci z całego województwa łódzkiego i wielu naprawdę dobrych sportowców z całej Polski- mówi Mirosław Andrysiak, trener MKLA Łęczyca.

Z Kutna do Łęczycy pojechała 12-osobowa grupa lekkoatletów z UKS "Dziewiątka".

Juniorka młodsza Magdalena Lewandowska pchnęła kulę na odległość 9,14 m. Junior młodszy Michał Ignaczewski w skoku w dal uzyskał wynik 569 cm.

W skoku wzwyż Justyna Antoniewicz (juniorka młodsza pokonała poprzeczkę na wysokości 146 cm. Jan Kacprzak (junior młodszy) wzwyż pokonał poprzeczkę na wysokości 161 cm. Natalia Kołodziejczak (dziewczynka starsza) w dal skoczyła na odległość 459 cm. Kamil Kubiak (chłopiec starszy) w dal skoczył na odległość 477 cm.

Cała szóstka ustanowiła rekordy życiowe. - Na memoriale nastawiliśmy się na start w konkurencjach technicznych pod kątem przyszłych wielobojów. Cieszą nowe rekordy życiowe, jednak potrzebna jest większa stabilizacja formy i powtarzalność wyników - mówił po zawodach Jacek Kudła, trener kutnowskich lekkoatletów.
- Szkoda, że z przyczyn zdrowotnych nie mogli wystartować nasi czołowi zawodnicy Anna Pigulska (we wtorek startuje na mityngu w Brnie) i Marcin Kacprzak.

Ciekawie przedstawiały się też wyniki w innych konkurencjach. W konkursie skoku w dal kobiet zwyciężyła Ewa Rosiak (5,73 m), reprezentująca Stal Ostrów Wielkopolski. W tej samej konkurencji w kat. mężczyzn najlepszy był Michał Wacławiak z MKS Tomaszów Mazowiecki.

W pchnięciu kulą mężczyzn zwyciężył brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy - Mateusz Mikos (17,70 m). W biegu na 100 m mężczyzn pierwsze miejsce zajął Cezary Wojda z UKS Jedynka Łódź. Z kolei na dystansie 1000 m mężczyzn zwycięstwo odniósł Krystian Urbaszek z MKS Tomaszów Mazowiecki.
Na dystansie 600 m kobiet wygrała Nina Znańska z Expomu Krośniewice. Zawodniczka MKS Tomaszów Maz. -, Iza Ogórek była najlepsza w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.