Ewa Różańska Halową Mistrzynią Polski Juniorek Młodszych [ZDJĘCIA]

Justyna Sobczak
Ewa Różańska po raz szósty została halową mistrzynią Polski juniorek młodszych w pchnięciu kulą, Utalentowana lekkoatletka MKLA Łęczyca wywalczyła złoty medal na odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych z bardzo dobrym wynikiem 16.08 m. GRATULUJEMY!!!

- Dobrze spisali się także pozostali reprezentanci Łęczycy - informuje Mirosław Andrysiak, trener MKLA Łęczyca. - W siedmioboju juniorów młodszych Szymon Kłosiński zajął szóste miejsce (4048 pkt), a jego klubowy kolega Paweł Rybarczyk był dziesiąty (3480 pkt). Zawodnicy ustanowili rekordy życiowe.

Adrian Mikołajczyk zajął siódmą lokatę w skoku o tyczce juniorów (4.10 m),a Katarzyna Mrozińska w tej samej kategorii wiekowej była ósma z wynikiem 3.00 m.

W skoku wzwyż juniorów młodszych Jakub Staniszewski był ósmy z nowym rekordem życiowym 192 cm. Martyna Tomes wyrównała swoją "życiówkę" w trójskoku (10.86 cm) co dało jej także ósmą lokatę,W pchnięciu kulą juniorów młodszych Maciej Wawrzyniak zajął jedenaste miejsce (14.60 m),a Oliwia Podlińska była czternasta (11.27 m). Maciej Kamiński przebiegł 60 m przez płotki w 8.96 s i dało mu to szesnaste miejsce.

- Był to bardzo dobry występ na bardzo trudnych zawodach, uwieńczony wieloma rekordami życiowymi - podsumowuje trener Andrysiak.