Ewa Różańska z kwalifikacją na Mistrzostwa Świata! Gratulujemy!

Justyna Sobczak
Znakomicie otworzyła sezon letni Ewa Różańska, zawodniczka MKLA Łęczyca. Już w pierwszym rzucie konkursu pchnięcia kulą w Aleksandrowie Łódzkim posłała kulę na odległość dającą jej kwalifikację na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych.

- Zmagania kulomiotek zawodniczka MKLA ukończyła z bardzo dobrym wynikiem 15.91 m - informuje Mirosław Andrysiak, trener MKLA Łęczyca. - Bardzo dobrze spisała się także w rzucie dyskiem zwyciężając z najlepszym rezultatem w Polsce - 45.88 m. Mistrzostwa Świata odbędą się w lipcu, w stolicy Kenii Nairobi.

Bardzo dobrze spisywali się także pozostali zawodnicy MKLA Łęczyca.Oliwia Podlińska zajęła trzecie miejsce w rzucie dyskiem (34.78 m r.życiowy) i pchnięciu kulą (12.20 m). Martyna Tomes była trzecia z rekordem życiowym w trójskoku (10.84 m). Kacper Dudkiewicz pchnął kulę na odległość (12.44 m r.życiowy). Wynik ten dał mu trzecie miejsce w konkursie. Maciej Wawrzyniak dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium.
W rzucie dyskiem uzyskał 44.68 m i r.życiowy,a w pchnięciu kulą 14.30 m. Jakub Staniszewski zajął trzecie miejsce w biegu na 110 m przez płotki (15.62 s r. życiowy). Na tej samej pozycji ukończył konkurs skoku o tyczce Paweł Rybarczyk (3.32 m r.życiowy).
Równie dobrze jak juniorzy prezentowali się młodzicy. Adam Jaśkiewicz zwyciężył w biegu na 110 m przez plotki (16.07 s r.życiowy), a Adrian Walczak w pchnięciu kulą (12.55 m r.życiowy). Trzeci w tej samej konkurencji był Szymon Osowski (11.39 m r.życiowy). Drugie miejsce w konkursie dziewcząt zajęła Julia Kołdrzak. Maja Wiśniewska z czasem 13.69 s (r.życiowy) była trzecia w biegu na 100 m.