Grad medali i rekord okręgu Filipa Dudki na Mistrzostwach Województwa Młodzików

Joanna Kaźmierczak
Grad medali i rekord okręgu Filipa Dudki na Mistrzostwach Województwa Młodzików fot. MKLA Łęczyca
Jedenaście medali podczas odbywających się w hali RKS Łódź Halowych Mistrzostw Województwa Młodzików zdobyli zawodnicy MKLA Łęczyca. Na szczególne uznanie zasłużył Filip Dudka, który złoty medal w skoku o tyczce uświetnił kolejnym rekordem okręgu U-16 (3.70 m). Na drugiej pozycji z rekordem życiowym uplasował się Szymon Pawłowski (2.90 m), trzeci był Filip Bartczak (2.60 m).

Sukcesy młodych lekkoatletów

W konkursie dziewcząt druga była Natalia Krysiak (2.30 m),trzecia Oliwia Kępska (2.00 m). Sebastian Antosiak jak przystało na medalistę Mistrzostw Polski w wieloboju zdobył trzy medale i był najwszechstronniejszym zawodnikiem imprezy.

Zdobył złoty medal w biegu na 60 metrów przez płotki (9.21 s) i dwa srebrne,w skoku w dal 5.86 m) i pchnięciu kulą (11.30 m).

W skoku wzwyż całe podium należało do reprezentantów Łęczycy. Zwyciężył Szymon Pawłowski (165 cm),drugi był Michał Boczkowski (160 cm),trzeci Wiktor Buchmiller (155 cm)Brązowy medal w skoku w dal zdobyła Oliwia Kępska (4.22 m).