Grad medali juniorów MKLA Łęczyca w Bełchatowie ZDJĘCIA

Joanna Kaźmierczak
Dwanaście medali zdobyli zawodnicy MKLA Łęczyca na Mistrzostwach Województwa U-18 i U-20 w Bełchatowie. fot. MKLA Łęczyca
Dwanaście medali zdobyli zawodnicy MKLA Łęczyca na Mistrzostwach Województwa U-18 i U-20 w Bełchatowie. Mistrzami Województwa U-18 zostali: Mikołaj Szczęsny w skoku wzwyż (194 cm),Jakub Grabski 400 m ppł (56.82 s),Dominik Bauer 110 ppł (15.82 s).W roczniku U-20 złoty medal zdobył w skoku o tyczce Krystian Nowakowski (3.60 m).

Srebrnymi medalami U-20 pochwalić się mogą: Mateusz Grabski 400 ppł (58,17 s), Dominik Nowakowski skok w dal (6.25 m), Eryk Sewiło tyczka (3.10 m),Jakub Florczak 110 m ppł (14.98 s). Na trzecich miejscach plasowali się w roczniku U-18:Hubert Woźniak skok wzwyż (160 cm), Jakub Żelechowski tyczka (2.80 m), Nikola Tomes oszczep 500 g ( 28.02 m), U-20 Mateusz Grabski 400 m (51.50 s).

Pozostałe wyniki juniorów

U-18

Mikołaj Szczęsny - 110 ppł, 16.37 s, 4 m-ce
Jakub Grabski - 400 m, 52.50 s, 4 m-ce
Nikola Tomes - kula 3 kg, 7.92 m, 4 m-ce
Szymon Matusiak - s.dal, 5.54 m, 7 m-ce

Dobrze spisywali się także startujący poza konkursem młodzicy i seniorzy. Filip Dudka był najlepszy w roczniku U-16 w skoku o tyczce (3.40 m) i rzucie oszczepem (38.41 m).

Oliwia Kępska zajęła drugie miejsce w tym samym roczniku w rzucie dyskiem (23.33 m),oraz w pchnięciu kulą (7.54 m). Szymon Pawłowski zajął drugie miejsce w skoku o tyczce (2.80 m), Filip Bartczak był trzeci (2.60 m). W biegu na 110 m ppł seniorów najlepszy był Paweł Rybarczyk (16.64 s). W skoku o tyczce zwyciężył Szymon Kłosiński (3.70 m), drugie miejsce z tym samym wynikiem zajął Paweł Rybarczyk.

Biorąc pod uwagę że zawody odbywały się w bardzo trudnych warunkach, w strugach padającego padającego deszczu, reprezentanci Łęczycy spisali się bardzo dobrze i osiągnęli wartościowe wyniki.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe