Grały bez rozgrywającej

Mateusz Lipiński
Siatkarki MMKS Łęczyca występujące w II lidze przegrały na wyjeździe z ŁKS Commercecon Łódź 2:3. - Pierwszy set po zaciętej walce wygraliśmy 27:25 - mówi Robert Łukasiewicz, trener MMKS Łęczyca. - W drugim, nasza jedyna rozgrywająca skręciła nogę i straciliśmy przewagę.

W szeregi MMKS-u wdarł się chaos, co wykorzystały łodzianki, wygrywając kolejne sety. W czwartym secie łęczycanki zdołały się podnieść i dzięki wygranej do 19 wywiozły z Łodzi 1 pkt. Ostatni set był wyrównany, ale końcówka należała do ŁKS-u.

Sztab trenerski łęczycanek (Robert Łukasiewicz i od grudnia Paweł Kurowski) ma teraz twardy orzech do zgryzienia. Jeśli jedyna rozgrywająca MMKS-u nie wyleczy kontuzji, w meczu z KU AZS LSW Warszawa na tej pozycji zagra 15-letnia młodziczka. - Powoli szykujemy się do fazy playoff. Ligę moim zdaniem wygrają TKS-T Budowlani Toruń - dodaje trener.