Halowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce

W hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy odbyły się coroczne Halowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce.W zawodach wzięło udział około 120 uczniów z powiatu łęczyckiego. Zmagania młodych lekkoatletów odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych.Grupa młodsza roczniki 2007-9 i starsza 2005-6.

Młodzież zaprezentowała wysoki poziom umiejętności technicznych i motorycznych.Kilka osób zdobywało medale w dwóch konkurencjach co świadczy o ich dużej wszechstronności.

W grupie młodszej na szczególne wyróżnienie zasługuje Wiktoria Idczak która zwyciężyła w biegu na 35 metrów przez płotki i skoku w dal (3.90m) oraz Juliusz Koperski najlepszy w biegu płotkarskim i pchnięciu kulą 3 kg (7.90 m).Barbara Wiśniewska wygrała bieg na 35 m i zajęła trzecią lokatę w skoku w dal (3.50 m),Dominik Błaszczyk pewnie zdobył złoto w biegu na 1000 m,a w biegu sprinterskim był trzeci.Wszyscy wymienieni zawodnicy są uczniami Szkoły Podstawowej nr 4.

Amelia Konieczna SP 1 po bardzo dobrym biegu wygrała bieg na 600 m, oraz zajęła drugie miejsce w skoku w dal (3.60 m).Michał Boczkowski z tej samej szkoły został mistrzem w skoku w dal (4.35m) i v-ce mistrzem w płotkach.Adam Rokita okazał się najlepszym sprinterem,a Zuzanna Bernardziak w pchnięciu kulą 2 kg (9.06 m).Oboje reprezentowali SP 3 Łęczyca.

W grupie starszej podwójne złoto zdobyła Oliwia Kępska (pchnięcie kulą 3 kg 7.15 m) i skok w dal (4.15 m), Szymon Matusiak 35 m przez płotki i skok w dal (5.20 m),oraz Natalia Bieniak 35 m przez płotki i bieg na 35 metrów.Wszyscy reprezentowali Szkołę Podstawową nr 3.Alicja Kowalska SP1 była najlepsza w biegu na 600 m i druga w biegu płotkarskim.Sebastian Antosiak SP 1 został najlepszym sprinterem,w skoku w dal zajął drugie miejsce.Pałczyńska Nikola zdobyła srebro w skoku w dal (4.00 m) i brąz w biegu na 35 m przez płotki,Nikola Tomes zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą (7.07 m) i trzecia w sprincie.Obie SP 1 Łęczyca.Krzysztof Lewiński wygrał konkurs pchnięcia kulą 4 kg (10.88 m) a Olaf Grzelak bieg na 1000 m.Obaj reprezentowali SP 3 Łęczyca.