Joanna Kaźmierczak
IV miejsce Junior Hurtap Łęczyca na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu KS Hurtap
W ostatni weekend stycznia w Hali Sportowej w Lubawie odbył się turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w Futsalu. Organizatorem był PZPN oraz KS Constract Lubawa.

Junior Hurtap Łęczyca, pod wodzami trenera Roberta Czekalskiego, na początku drogi po medal miał do pokonania trzech grupowych rywali: KS SMS Futsal Tychy, Olimpia Elbląg i Okocimski Canpack Brzesko.

W ćwierćfinale Hurtap podjął APPN Stal Mielec pokonując przeciwnika 3:2. Bramki zdobyli: Mikołaj Wieniakowski, Bartosz Plak, Krzysztof Supera.

W półfinale na łęczycan czekał już, broniący tytułu Mistrza Polski 2021, Rekord Bielsko-Biała.

- Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Emocjonujące akcje odbywały się po obu stronach boiska. Juniorzy pomimo stworzenia kilku akcji dających nadzieję na umieszczenie futsalówki w bramce Rekordu, nie zdołali przechytrzyć znakomicie broniącego w tym turnieju golkipera z Bielska. Niespełna 3 minuty po wznowieniu gry po przerwie Hurtap traci bramkę, która otworzyła worek bramek przeciwnika. Półfinał zakończył się porażką Hurtapu 0:5 - relacjonuje Anna Straszewska, dyrektor sportowy KS Hurtap Łęczyca.

Mecz o brązowy medal łęczycanie rozegrali z graczami Stali Rzeszów. Po gorzkiej porażce w półfinale Juniorzy nie porafili się otrząsnąć i ulegli rzeszowianom 3:4 oddając najniższe miejsce na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 15. W swoim ostatnim meczu turnieju bramki zdobyli: Miłosz Frontczak, Marcel Wencel i Krzysztof Supera.