Jakub Florczak Mistrzem Polski Juniorów Młodszych - świetny start zawodnika MKLA

Życiowy sukces podczas odbywającej się w Poznaniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odniósł Jakub Florczak.- podopieczny trenera Roberta Kubiaka.

Jakub Florczak przeszedł eliminacje w biegu na 110 metrów przez płotki z trzecim czasem 14.26 s. W biegu finałowym stoczył porywającą walkę z faworyzowanym w tej konkurencji Oskarem Łuckim z BKL Bełchatów. Prowadzącego od startu groźnego rywala wyprzedził dopiero na kratach dystansu, ustanowił nowy stojący na poziomie europejskim rekord Łęczycy 13.90 s i zdobył pierwszy złoty medal w tej konkurencji w historii MKLA Łęczyca.

Na piątym miejscu z rekordem życiowym w trójskoku (13.14 m) uplasował się jeden z kandydatów do medalu Dominik Nowakowski. Dla utalentowanego łęczyckiego skoczka był to trudny start, gdyż ze względu na odniesioną na początku sezonu letniego kontuzję kolana jego start aż do dnia zwodów stał pod dużym znakiem zapytania. Bardzo dobrze zaprezentowała się w rzucie dyskiem Julia Kołdrzak. Z wynikiem 36.42 m zajęła ósmą lokatę pokonując kilka wyżej w rankingu sklasyfikowanych rywalek. W skoku o tyczce na jedenastej pozycji (3.60 m) sklasyfikowany został Bartosz Żemigała. Miejsce debiutującego w tej imprezie zawodnika jest dobre, jednak jego forma w eliminacjach które przeszedł wzorowo bez zrzutek wskazywała na możliwość uzyskania o wiele lepszego rezultatu.

W finale biegu na 400 metrów przez płotki wystąpiło dwóch reprezentantów Łęczycy. Na dwunastej pozycji uplasował się Mateusz Grabski (56.67 s),szesnaste miejsce zajął Bartosz Subocz (57.08 s).Zawodnicy zarówno w eliminacjach jak i finale poprawiali rekordy życiowe i ich start należy uznać za bardzo udany. Poniżej możliwości wypadł w pchnięciu kulą Adrian Walczak (12.82 m) i Krystian Kaźmierczak w skoku wzwyż (170 cm). Dla debiutujących zawodników, którzy jeszcze w przyszłym roku będą mieli prawo startu w Olimpiadzie Młodzieży, jest to na przyszłość bardzo dobra lekcja pracy nad skutecznością startową.

Tekst i zdjęcia: M. Andrysiak MKLA Łęczyca