MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jarosław Pacholski przekazał swoje poparcie Pawłowi Kuleszy. Burmistrz musi spełnić jednak pewne zobowiązania

Joanna Kaźmierczak
Joanna Kaźmierczak
Jarosław Pacholski przekazał swoje poparcie Pawłowi Kuleszy. Burmistrz musi spełnić jednak pewne zobowiązania
Jarosław Pacholski przekazał swoje poparcie Pawłowi Kuleszy. Burmistrz musi spełnić jednak pewne zobowiązania J. Kaźmierczak
Jarosław Pacholski, kandydat na burmistrza Łęczycy, który nie przeszedł do drugiej tury wyborów przekazał swoje poparcie Pawłowi Kuleszy. Burmistrz będzie musiał jednak spełnić pewne zobowiązania.

W niedzielę, 14 kwietnia podczas specjalnej konferencji prasowej Jarosław Pacholski wraz ze swoimi kandydatami na radnych przekazał swoje poparcie ubiegającemu się o reelekcje Pawłowi Kuleszy.

- Nie czujemy się przegrani. 1188 głosów na radnych z naszego komitetu oraz 1100 oddanych na moją kandydaturę świadczy o dużym zaufaniu społecznym i o tym, że program nasz w oczach wyborców znalazł uznanie. Nasz komitet wprowadził do rady miasta dwóch radnych: Karola Zielińskiego i Adama Łuczaka. Za co bardzo dziękuję w imieniu naszego komitetu. Chciałbym zakomunikować Państwu, że działalność naszego komitetu nie kończy się w dniu dzisiejszym. (...) Chcemy mieć bezpośredni wpływ na to, co będzie się działo w tej kadencji samorządu. Społeczeństwo oczekuje od nas stanowiska i jest ciekawe tego, jakie przyjmiemy kierunki działania, jeśli chodzi o drugą turę wyborów samorządowych. (...) Postanowiliśmy udzielić poparcia kandydatowi na burmistrza Pawłowi Kuleszy. Tak naprawdę niepodjęcie decyzji jest pewnego rodzaju ucieczką i nijakością, a my jesteśmy ludźmi, którzy potrafią odpowiedzialnie podejmować konkretne i jasne decyzje. Nie jest tajemnicą, że przedstawiciele poszczególnych komitetów w różny sposób kontaktowali się z nami, celem przekonania nas do swoich racji, jednak po wielu analizach możemy jednoznacznie stwierdzić, że programy kandydatów Pawła Kuleszy i Andrzeja Malinowskiego różnią się od siebie. (...) Nie podpisujemy się pod górnolotnymi pomysłami m.in. pola turniejowego czy kolejnego stadionu w okolicach zalewów miejskich. (...) Podpisaliśmy dzisiaj porozumienie programowe z Pawłem Kuleszą i jego komitetem. Pan Paweł Kulesza zobowiązał się do realizacji 10 punktów naszego programu. Będziemy kontrolować, to co spisaliśmy razem w porozumieniu. Zamierzamy patrzeć Panu na ręce. (...) Chciałbym jeszcze podkreślić, że nigdzie się nie wybieram i zostaję na swoim stanowisku prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Łęczycanka - powiedział Jarosław Pacholski, kandydat na burmistrza Łęczycy.

Radni z KWW Jarosława Pacholskiego: Karol Zieliński i Adam Łuczak przedstawili zobowiązania programowe, które Paweł Kulesza będzie musiał zrealizować podczas nowej kadencji. Są to:

  1. Organizacja mieszkań chronionych.
  2. Współpraca ze spółdzielniami mieszkaniowymi, administratorami nieruchomości i wspólnotami.
  3. Budowa i modernizacja chodników i ulic miejskich ze szczególnym uwzględnieniem "Osiedla Kwiatowa" i "Osiedla Królów" oraz końcowego odcinka ks. J. Popiełuszki.
  4. Modernizacja i rozbudowa monitoringu miejskiego - "Łęczyca miastem monitorowanym".
  5. Utworzenie Centrum Aktywności Miejskiej i Wolontariatu - organizacja i wynajem na preferencyjnych warunkach lokali, w których będzie prowadzona działalność statutowa stowarzyszeń i fundacji zarejestrowanych i działających na terenie miasta.
  6. Zakup i montaż defibrylatorów AED przynajmniej w pięciu ogólnodostępnych miejscach wraz ze wdrażaniem programu szkoleń.
  7. Remont i rozbudowa budynku administracyjno-gospodarczego na Stadionie Miejskim im. Mirosława Andrysiaka w Łęczycy.
  8. Powstanie Izby Pamięci Sportu Łęczyckiego.
  9. Zwolnienie z opłat stowarzyszeń i fundacji działających na teranie miasta za korzystanie z obiektów sportowych ze szczególnym uwzględnieniem boisk i hal gimnastycznych.
  10. Przynajmniej dwukrotne zwiększenie środków finansowych przeznaczonych na działalność stowarzyszeń i fundacji na terenie miasta.

- Przekazanie poparcia ze strony komitetu KWW Jarosława Pacholskiego na rzecz mojej osoby w nadchodzących wyborach to rzecz niebywała. Bardzo się z tego cieszę i dziękuję. Deklaracje, które podpisaliśmy w porozumieniu są deklaracjami, które będziemy realizować wspólnie. (...) Tak naprawdę to nie "Łęczycanka" leży w Łęczycy, tylko Łęczyca w "Łęczycance" stąd moja deklaracja pełnej współpracy ze środowiskami spółdzielczymi - powiedział Paweł Kulesza, ubiegający się o reelekcję burmistrz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leczyca.naszemiasto.pl Nasze Miasto