Junior Hurtap Łęczyca: II miejsce w Pucharze Polski w Futsalu Mężczyzn eliminacje woj. łódzkiego

W sobotę 14 grudnia odbyły się wojewódzkie eliminacje Pucharu Polski w Futsalu Mężczyzn. Hurtap został wylosowany do grupy B, w której zmierzył się z Kotanem Ozorków (wynik spotkania na korzyść łęczycan 5:2. Drugim grupowym przeciwnikiem był Kolejarz Łódź. Po bardzo wyrównanym meczu Hurtap uległ łodzianom 3:4

W półfinale trafiliśmy na LKS Różyca. Mecz był przepełniony wieloma wspaniałymi akcjami - także zakończonymi bramką. Na koniec spotkania na tablicy widniał wynik 4:1 dla Juniorów z Hurtapu.

W wielkim finale naszym rywalem ponownie okazał się Kolejarz Łódź. Gra, podobnie do meczu w fazie grupowej, bardzo wyrównany. Niestety łęczycanie musieli uznać wyższość Kolejarza po wyniku 1:2.

Bramki dla Hurtapu zdobyli:
1. mecz: Krystian Radecki (2), Adam Miśkiewicz, Fabian Kasierski, Igor Pajęcki.
2. mecz: Hubert Włodarczyk, Kamil Dzierbicki, Fabian Kasierski.
Mecz półfinałowy: Kacper Jaworski, Igor Pajęcki (2), Hubert Włodarczyk
Finał: Igor Pajęcki.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano: Igora Pajęckiego (HURTAP)

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu U-14

W niedzielę15 grudnia 2019 r. w Hali Sportowej w Zduńskiej Woli odbył się pierwszy turniej eliminacyjny MMP U-14. Czternastolatkowie z HURTAPU Łęczyca w pierwszym spotkaniu podjęli LEGIĘ Warszawa. Po pierwszej minucie wynik otworzył zawodnik Hurtapu Kacper Czubalski. Jednak w trzeciej minucie Legia zdołała wyrównać wynik. Golkiperzy obu zespołów mieli pełne ręce roboty, akcja przenosiła się z jednego do drugiego pola karnego. Do połowy wynik jednak wskazywał na dużą przewagę zawodników z Warszawy (5:2).

W drugiej części spotkania, wyraźnie zmobilizowani podopieczni trenera Roberta Czekalskiego, co minutę zdobywali bramkę golkipera Legii. Kiedy na tablicy widniał wynik 6:4 dla warszawskiego klubu, a do zakończenia pozostało 20 sekund, Kacper Czubalski ponownie wlał w drużynę nadzieję na lepsze zakończenie spotkania. Idąc za ciosem w ostatniej sekundzie meczu Nikodem Kwapisz kończy natarcie na bramkę Legii pokonując obrońców i tym samym wyrównując wynik 7:7.

Drugi mecz łęczyckich czternastolatków był równie zacięty jak pierwszy. Do przerwy Bór Regut prowadził 2:1. Pierwszą w tym meczu bramkę dla Hurtapu zdobył Kamil Wyrwas. Niewykorzystane przez nas szanse i dynamiczna kontra przeciwnika doprowadziły do straty kolejnych bramek. W ostatnich dwóch minutach nastąpił zryw Hurtapu, kiedy Adam Czerbniak dwukrotnie pokonał golkipera Boru. Jednak czas biegnący nieubłaganie zakończył się, a na tablicy widzieliśmy wynik 3:6.

W kolejnym meczu podjęliśmy gospodarzy. Gatta Zduńska Wola dzielnie stawiała czoła Juniorom, jednak ich brak doświadczenia zdecydowanie wykorzystywali zawodnicy Hurtapu. Mecz zakończył się zwycięstwem łęczycan 13:0
W ostatnim spotkaniu Hurtap stanął naprzeciw AS UW Wilanów Warszawa. Do przerwy Hurtap prowadził 4:2, natomiast po powrocie na boisko Juniorzy z większym zdecydowaniem atakowali bramkę przeciwnika. Mecz zakończył się zwycięstwem Hurtapu 13:2.

Po pierwszym turnieju zajmujemy 3 miejsce w tabeli z jednakową ilością punktów i minimalną różnicą w bilansie bramkowym z Legią Warszawa.

Drugi turniej eliminacyjny zaplanowany jest na 5 stycznia 2020 r.