Junior Hurtap Łęczyca z awansem do finałów MMP U-15

Joanna Kaźmierczak
Hurtap, bez żadnej porażki, zajął I miejsce i tym samym pewnie awansował do turnieju finałowego, który odbędzie się 28-30 stycznia w Lubawie. KS Hurtap Łęczyca
W sobotę w Hali Sportowej w Łęczycy odbył się trzeci turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w Futsalu. Organizatorem był Klub Sportowy Hurtap. Turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Łęczycy.

Junior Hurtap Łęczyca, pod wodzami trenera Roberta Czekalskiego, w drodze do awansu miał do pokonania trzech rywali: Progres Warszawa, KP Kalisz i PSV Łódź. Mecz otwarcia zagrał Hurtap z KP Kalisz. Pierwsza połowa zakończyła się korzystniejszym wynikiem dla przeciwnika podopiecznych trenera Czekalskiego. Juniorzy jednak od początku drugiej części spotkania lepiej bronili swojej bramki. Kiedy zegar pokazywał co raz mniej czasu do końca meczu, Juniorzy z każdą akcją byli bliżej zdobycia bramki przeciwnika. W 18. minucie spotkania udało się przechytrzyć kaliskiego golkipera. Po dwóch minutach łęczycanie ponownie zdobyli bramkę gości. Bardzo krótko Hurtap cieszył się prowadzeniem, bo kaliszanie szybką kontrą po wznowieniu gry umieścili futsalówkę w siatce gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Bramki dla Łęczycy zdobyli: Krzysztof Supera, Marcel Wencel.

W drugim meczu Hurtap podjął PSV Łódź. Zdecydowanie w tym dniu w gorszej kondycji zespół z Łodzi musiał uznać wyższość łęczyckiego teamu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0 dla Hurtapu. Piłkę w siatce PSV umieścili: Krzysztof Supera (2), Alan Czekalski, Mikołaj Wieniakowski, Marcel Wencel.

Naszym kolejnym rywalem był Progres Warszawa. Zespół ten po dwóch swoich meczach prowadził w tabeli i właściwie już miał zagwarantowany awans do finałów. Sobotnie spotkanie z warszawianami Juniorzy potraktowali jako „być albo nie być”. Mecz przyniósł wiele ciekawych akcji, jednak pierwszą bramkę zdobył przeciwnik łęczycan. Już w trzeciej minucie meczu Marcel Wencel zdobył wyrównującą bramkę dla łęczycan. Odpowiedź rywala z Mazowsza po 4 minutach doprowadziła do ponownego prowadzenia Progresu. Do końca pierwszej części spotkania Wiktor Wyderka i Marcel Wencel podnieśli wynik na 3:2 dla Hurtapu. Po przerwie Hurtap znów podjął starania, by przechytrzyć dobrze radzącego sobie w bramce golkipera Progresu. Czwartą bramkę zdobył Mikołaj Wieniakowski. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Hurtapu Łęczyca.