Kolejne sukcesy zawodników MKLA Łęczyca

Równolegle ze zmaganiami młodzików w Mistrzostwach Województwa w hali RKS Łódź odbył się mityng kwalifikacyjny juniorów.W biegu na 300 merów Bartosz Subocz zajął drugie miejsce (38.32 s),a Mateusz Grabski był trzeci (38.30).Dwieście metrów Subocz przebiegł w czasie (24.29 s),Grabski (24.38 s).Na wszystkich dystansach zawodnicy poprawili rekordy życiowe potwierdzając bardzo dobre przygotowanie do sezonu halowego.

Drugą lokatę na 60 m przez płotki U-20 zajął Adam Jaśkiewicz (8.68 s).W biegu U-18 Mikołaj Szczęsny był także drugi (9.43 s),trzecie miejsce zajął Eryk Sewiło (9.61 s).Cała trójka ustanowiła rekordy życiowe.W skoku o tyczce dobrze zaprezentował się powracający po kontuzji do formy Krystian Nowakowski który z wynikiem (3.80 m) zajął trzecie miejsce.Na szóstej pozycji uplasował się Bartosz Żemigała (3.60 m),siódmy był Paweł Rybarczyk (3.30 m) a ósmy Eryk Sewiło (2.80 m).W konkursie dziewcząt Kalina Koperska była trzecia z rekordem życiowym i minimum kwalifikacyjnym do udziału w Mistrzostwach Polski (2.80 m).

Podczas zawodów w Aleksandrowie Łódzkim Martyna Tomes z wynikiem 10.80 zajęła drugie miejsce,wypełniając jednocześnie normę kwalifikacyjną na Mistrzostwa Polski.W tej samej konkurencji w konkursie mężczyzn trzecią lokatę zajął Dominik Nowakowski (12.43 m).W skoku wzwyż pierwsze miejsce zajął Mikołaj Szczęsny (172 cm),drugie Szymon Matusiak (166 cm).Obaj ustanowili rekordy życiowe.Rekordowe osiągnięcie poprawił również drugi w konkursie pchnięcia kulą 5 kg U-18 Szymon Ciechomski (11.01 m),oraz czwarty Eryk Sewiło (9.48 m). Na pierwszym miejscu w tej samej konkurencji ukończyła zmagania U-18 Julia Kołdrzak (10.57 m),drugie miejsce zajęła Katarzyna różańska (10.48 m).