Konkurs skoku wzwyż z Arturem Partyką

Mateusz Lipiński
W hali łęczyckiego gimnazjum odbył się Gimnazjalny Konkurs Skoku Wzwyż połączony ze "Spotkaniem z Gwiazdą Sportu". Imprezie towarzyszyło też podsumowanie sezonu halowego.

- Zawody mają promować lekką atletykę, a najmłodszym umożliwić spotkanie "twarzą w twarz" z wielkimi nazwiskami polskiego sportu - opowiada Mirosław Andrysiak, trener MKLA. - W tym roku gościł u nas Artur Partyka, rekordzista Polski w skoku wzwyż .

W zawodach wystąpili najlepsi skoczkowie ze szkół powiatu łęczyckiego oraz zawodnicy z RKS Łódź. Sportowców dopingowali delegacje uczniów ze wszystkich szkół.

- Pełna hala i gorący doping "dostrajały" zawodników, którzy osiągali bardzo dobre rezultaty - dodaje trener.

Wśród dziewcząt zwyciężyła Katarzyna Flis (mistrzyni Polski młodziczek w skoku wzwyż i biegu na 100 m p. pł), która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 160 cm. Na II miejscu z wynikiem 150 cm uplasowała się Paulina Szamblewska (RKS - halowa mistrzyni województwa łódzkiego młodziczek 2012). III miejsce wywalczyła Katarzyna Mrozińska (Gimnazjum Łęczyca) z wynikiem 145 cm. IV miejsce przypadło Natalii Andrzejczak (Topola Królewska) i Natalii Pyserze (Łęczyca).

Wśród chłopców bardzo dobrze zaprezentował się wicemistrz Polski młodzików Dawid Wawrzyniak, który zwyciężył z doskonałym wynikiem 192 cm. Poprawił tym samym rekord zawodów, należący do jego kolegi Macieja Kiendzierskiego. II miejsce zajęli Mikołaj Urbański i Marcel Woźniak (obaj 165 cm). Na IV miejscu znalazł się aktualny mistrz województwa młodzików Łukasz Karwacki. V miejsce zajęli Sebastian Wasiak i uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy - Krystian
Kazimierczak. VI był Patryk Płuciennik.

Wśród zawodników wyróżnionych za starty w hali w 2012 r. znaleźli się: Grzegorz Sobiński (reprezentant Polski na HMŚ w Stambule w sztafecie 4x400m), Maciej Kiendzierski (mistrz Polski juniorów w skoku wzwyż), Robert Wolski (srebrny medalista MP seniorów w skoku wzwyż) i Kacper Urbański (IV w siedmioboju).

Wyróżniono też młodzików: Natalię Stasiak, Katarzynę Mrozińską i Łukasza Karwackiego.