Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

KS Hurtap w finałach MMP U-20

Katarzyna Sulima
KS Hurtap Łęczyca podczas turnieju eliminacyjnego do finałów MMP U-20
KS Hurtap Łęczyca podczas turnieju eliminacyjnego do finałów MMP U-20 KS Hurtap
Juniorzy KS Hurtap Łęczyca z grupy U-20 zagrają w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które zaplanowano w grudniu w Bochni. Futsalowcy wywalczyli awans do finałów MMP podczas turnieju eliminacyjnego, który odbył się w miniony poniedziałek w Wieliczce.

Pierwszym przeciwnikiem łęczycan był UKS Futsal-Hesed Tarnów. Hurtapowcy pokonali zespół z Tarnowa 2:1 po bramkach Mateusza Olczaka, kapitana drużyny oraz Łukasza Chojeckiego.

Kolejny mecz juniorzy Hurtapu zagrali z Clearexem Chorzów. Pierwsza połowa zakończyła się przegraną łęczycan 0:2. W 23 minucie drugiej odsłony spotkania Clearex Chorzów podwyższył prowadzenie na 0:3. Gdy wydawało się, że podopieczni Dariusza Karasińskiego są już na straconej pozycji, zaledwie minutę po zdobyciu trzeciego gola przez Clearex, bramkę dla łęczycan strzela Łukasz Chojecki. Kilka minut później przewagę przeciwnika zmniejszył celnym strzałem Dawid Michałowski. Mecz kończy się wynikiem 3:2 dla Clearex Chorzów.

Trzecim przeciwnikiem hurtapowców był AZ UŚ Katowice. Tu hurtapowcy z łatwością rozgromili rywala aż 7:2.
Ostatni mecz z udziałem ekipy z Łęczycy miał wyłonić drużynę, która przejdzie do finału. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Dariusza Karasińskiego byli gospodarze, czyli MKF Solne Miasto Wieliczka.

- To spotkanie dla obydwu drużyn było "być albo nie być" - mówi Anna Straszewska, kierownik KS Hurtap. - Wiedzieliśmy, że musimy ten mecz wygrać, aby w ogóle pomarzyć o wyjściu z grupy. Pomimo dużego zmęczenia zawodników obu drużyn walka była niezwykle zacięta.

Łęczycanie zaatakowali od pierwszych minut spotkania. W efekcie w drugiej minucie bramkę dla hurtapowców strzela Mateusz Olczak. Akcje rozgrywały się na zmianę po obu stronach boiska, jednak żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć kolejnych bramek.

Awans do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 oprócz łęczycan zapewnił sobie Clearex Chorzów.