Kto mistrzem jest? ŁKS, ŁKS, ŁKS! ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Kto mistrzem jest? ŁKS, ŁKS, ŁKS!
Kto mistrzem jest? ŁKS, ŁKS, ŁKS! Fot. Lens Strong
Dziesięciolatkowie z ŁKS Łódź wygrali niedzielny turniej w łódzkiej Atlas Arenie o Puchar MAKiS i reprezentować będą województwo łódzkie w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który ma być rozegrany 13 i 14 lutego w Warszawie.

Rywalizacja w roczniku 2010 zakończyła się sukcesem piłkarzy ŁKS Łódź, którzy w decydującym meczu rozbili Soccer Kids Łowicz aż 9:1. W półfinale łodzianie wygrali z kolei z Akademią Piłkarską TMF Tomaszów Mazowiecki 4:1. Widok Skierniewice uległ drużynie z Łowicza 0:1.Tak jak i w roczniku 2009 nie rozgrywano meczu o miejsce trzecie.Na tej pozycji turniej zakończyły zespoły pokonane w półfinale. Najlepszym zawodnikiem tej kategorii wiekowej został Igor Aleszczerikowski (ŁKS). Najskuteczniejszym natomiast Oskar Barylski(ŁKS). Nagrodzono także Ksawiera Kruka (Soccer Kids), najmłodszego piłkarza turnieju.- Zwycięskie zespoły, po tym co pokazały w łódzkich zawodach, powinny liczyć się w walce o czołowe miejsca w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN, który zaplanowano na 13 i 14 lutego w Warszawie - mówi Adam Kaźmierczak, sternik ŁZPN. - Wystąpią w nim przedstawiciel wszystkich 16 województw.
Oba turnieje były wzorowo zorganizowane, w czym główna zasługa Łódzkiego Związku Piłki Nożnej oraz Miejskiej Areny Kultury i Sportu. Warto też dodać, że nagrody dla najlepszych były naprawdę okazałe. ą

ŁKS: Igor Aleszczerikowski, Igor Augustyniak, Tomasz Kasprzak, Franciszek Zgoda, Kryspin Tomkowski, Oskar Barylski, Tymon Stępniewski, Mateusz Jędrzejczyk, Bartłomiej Buczkowski. Trener: Marcin Krasnopolski.

Soccer Kids: Jan Węglik, Adam Dylik, Filip Makoś, Mateusz Szczepanik, Bartosz Pokora, Jakub Czaplarski, Kacper Witkowski, Szymon Urbański, Ksawier Kruk. Trener: Paweł Dziedziela.