Łęczyca i Grabów na Memoriale im.J.Jaworskiego w Aleksandrowie Łódzkim [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Justyna Sobczak
W XXXIII Memoriale im.J.Jaworskiego wzięła udział czterdziestoosobowa reprezentacja łęczyckiego gimnazjum.Drużynowo Łęczycanie zajęli drugie miejsce za Zespołem Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim.Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja gimnazjum z Grabowa.

Tytuł najlepszej miotaczki zawodów i okolicznościowy puchar przypadł Oliwi Podlińskiej która zwyciężyła w pchnięciu kulą (11.47 m) i rzucie dyskiem (38.46 m).

Podobny tytuł w skokach zdobyła Martyna Tomes. Zajęła ona pierwsze miejsce w trójskoku (10.26 m) oraz skoku w dal (5.21 m).

Nagroda ufundowana przez Olimpijczyka Tomasza Ścigaczewskiego dla najlepszego płotkarza przypadła najlepszemu w biegu na 110 m przez płotki Maciejowi Kamińskiemu (16.13 s).

Tradycyjnie młodzi lekkoatleci z Łęczycy zdominowali konkurs skoku wzwyż. Zwyciężył Jakub Staniszewski (190 cm) przed Kamilem Zatyką (180 cm) i Krystianem Nowakowskim (170 cm).

W pchnięciu kulą dziewcząt dziewczęta zajęły także całe podium. Za Oliwią Podlińską na drugiej pozycji uplasowała się Julia Kołdrzak (10.46 m), na trzeciej Gabriela Flejszman (9.76 m). Drugie miejsce w biegu na 80 m przez płotki zajęła Martyna Rydczak (14.22 s),na trzeciej pozycji uplasowała się Marcelina Banasiak (14.40 s). Taką samą pozycję w trójskoku zajął Kamil Zatyka (12.66 m).

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z Grabowa. Bieg Memoriałowy na 1000 m wygrał Mateusz Grabski (2.46.88 min) przed Wiktorem Romanowiczem z Aleksandrowa (2.,48.88 min) i Bartoszem Suboczem z Grabowa (2.53.22 min). Drugie miejsce w biegu na 110 m przez płotki zajął Adam Jaśkiewicz (16.20 s). Na drugim miejscu w pchnięciu kulą uplasował się Szymon Osowski (11.45 m).
W konkurencji tej zwyciężył trenujący w Łęczycy uczeń gimnazjum w Ozorkowie Adrian Walczak (12.73 m).