Łęczyca: Przed nami wyjątkowo droga Wielkanoc. Ludzie liczą każdą złotówkę

Joanna Kaźmierczak
Joanna Kaźmierczak
Przed nami wyjątkowo droga Wielkanoc. Ludzie liczą każdą złotówkę
Przed nami wyjątkowo droga Wielkanoc. Ludzie liczą każdą złotówkę J. Kaźmierczak
Udostępnij:
Święta Wielkanocne będą wyjątkowo drogie. Niestety rosnąca inflacja przekłada się na wzrost cen w sklepach. Wiele rodzin zastanawia się, jak zorganizować święta i nie zbankrutować.

To będą drogie święta...

Ceny są wyższe i nie ma przy tym znaczenia, gdzie pójdziemy na zakupy – do dyskontu, supermarketu czy sklepu osiedlowego. Różnice będą zaledwie kilkugroszowe. W górę mocno poszły między innymi ceny jaj, majonezu, oleju, margaryny czy cukru, czyli produkty, które niemal zawsze wykorzystywane są do potraw i wypieków świątecznych.

Za wiejskie jajka na łęczyckim targowisku trzeba zapłacić od 9 do 15 złotych za mendel (cena zależy głównie od wielkości jaj).

- Cenę jajek podniosłam o trzy złote na przestrzeni roku. Mam jajka po 9 zł, 10 zł oraz 12 złotych za mendel. To chyba najtaniej na targu – mówi nam jedna z handlujących kobiet.

- Na święta dla sześciu osób planujemy wydać z mężem ponad 500 złotych. Drożeje dosłownie wszystko. Ceny za masło, olej, pieczywo i jajka wzrosły prawie dwukrotnie na przestrzeni roku. Jakiś czas temu litrowa butelka oleju kosztowała 7 zł, teraz trzeba zapłacić 11 zł. Jeszcze gorzej z masłem. Rok temu kupowało się po trzy złote, a teraz nawet po 7 zł – mówi nam pani Wiesława z Łęczycy.

Sprawdziliśmy, jak ceny za produkty wielkanocne kształtują się w marketach dostępnych w Łęczycy.

W popularnej Biedronce za 500 g kiełbasy białej surowej w promocji trzeba obecnie zapłacić nawet 10,99 zł. W Netto za opakowanie jaj z polskiej fermy (10 szt.) trzeba zapłacić 8,99 zł w promocji. 400 gram babki waniliowej w Netto można kupić za niespełna pięć złotych. W Biedronce babki kosztują od 3,99 zł do 8,99 zł. W markecie Dino w promocji znaleźliśmy m.in. mąkę tortową pszenną (2,99 zł za 1 kg), jaja z wolnego wybiegu (12,99 zł za 20 szt.), zakwas na żurek (2,49 zł za 500 ml).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #2

Toya

Toya Vorel Wyciskacz Do Mas 245mm (65513)

17,09 zł10,87 zł-36%
miejsce #3

Einhell

Einhell TC-HA 2000/1 4520184

126,00 zł98,00 zł-22%
miejsce #4

Parkside

Tokarka do drewna Parkside PDM 600 B2

489,00 zł389,00 zł-20%
miejsce #6

Eko-Light

Eko-Light Wiertarka Udarowa 230V (Mal898)

67,90 zł61,50 zł-9%
Materiały promocyjne partnera

Polscy strażacy znów w akcji. Pomogą Francuzom gasić pożary

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie