Łęczycanie na Finale Wojewódzkim Biegów Przełajowych w Uniejowie[ZDJĘCIA!]

Łukasz Janikowski
Finał Wojewódzki Biegów Przełajowych w Uniejowie
Finał Wojewódzki Biegów Przełajowych w Uniejowie nadesłane
Wczoraj na stadionie w sąsiedztwie term w Uniejowie odbył się Wojewódzki Finał Biegów Przełajowych. Wzięła w nim także udział grupa reprezentantów powiatu łęczyckiego, którzy wywalczyli swój udział podczas rozgrywanych 20 września biegów przełajowych w łęczyckim parku. W zawodach w Uniejowie wzięły udział aż 354 szkoły z całego województwa łódzkiego!

Prawo startu wywalczyli zawodnicy zajmujący miejsca I-V w Indywidualnych Biegach Przełajowych które odbyły się 20 września w Parku Miejskim w Łęczycy. Reprezentację powiatu łęczyckiego tworzyli biegacze ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy, Gimnazjum w Łęczycy, Gimnazjum w Daszynie, ZS im. J. Grodzkiej w Łęczycy oraz Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku.

Indywidualnie, piąte miejsce zajął, brązowy medalista niedawno zakończonych Mistrzostw Polski Młodzików w Słubicach, uczeń Gimnazjum w Daszynie Szymon Kłosiński. Szóste natomiast uczeń ZS J. Grodzkiej Mateusz Kaczmarek. Pozostali zajęli miejsca poza podium.

Zawody były równocześnie Łódzką Inauguracją Sezonu Sportowego 2016/17. Impreza rozpoczęła się od podsumowania współzawodnictwa sportowego w roku ubiegłym. Inaugurację uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Sejmiku Województwa Łódzkiego, Burmistrz Uniejowa, oraz gospodyni całej imprezy Dyrektor Zespołu Szkół w Uniejowie p. Małgorzata Komajda.